Efsaneler Avustralya’da Antrenmanda

Avustralya Açık tenis turnuvası bu pazartesi(16 Ocak) başlıyor ve efsane isimler Nadal, Djokovic, Federer, Serena ve Murray ilk antrenmanlarını gerçekleştirdiler..

Avustralya Açık tenis turnuvasına bir haftadan az bir süre kala son hazırlıklar tamamlanmaya başlandı.

Ülkemizden Çağla Büyükakçay’ın ana tablodan ve İpek Soylu’nun elemelerden başlayıp bizi gururlandıracağı bu Grand Slam, dünya çapında muhteşem bir kitleye sahip.

Efsane isimler ise bu turnuva öncesi artık antrenman çalışmalarına başladılar. Roger Federer, Rafael Nadal, Serena Williams, Novak Djokovic ve şu anki 1 numara Andy Murray büyük bir heyecanla turnuvayı bekliyorlar..

SERENA WILLIAMS HIRSLI

22 kez Grand Slam kazanan ve bu sene Angelique Kerber’e kaptırdığı 1 numarayı tekrar isteyen Serena Williams, 35 yaşının verdiği yorgunluğu atlatmak için sıkı antrenman yapıyor. Williams, Avustralya Açık’ın en büyük kortu olan Rod Laver Arena’da ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

NADAL GERİ DÖNMEK İSTİYOR

Erkek tenisinin Roger Federer ile birlikte en önemli efsanelerinden biri olarak gösterilen Nadal, Avustralya Açık’ta eski formuna kavuşup ciddi bir çıkış yakalamak istiyor.

DJOKOVIC 1 NUMARA OLMANIN HESAPLARINI YAPIYOR

Bir süre erkek tenisini domine eden ve büyük bir çıkış yakalayıp kimseye bunu kaptırmayan Novak Djokovic, 2016 yılında 2 numaraya geriledi ve tekrar 1 numara olmak için uğraşıyor. Eğer Djokovic şampiyon olur Murray de çeyrek finale çıkmadan elenir ise Djokovic tekrar dünya 1 numarası olacak..

MURRAY 1 NUMARAYI KORUYABİLECEK Mİ?

Tarihinin en büyük başarısına imza atarak 1 numaraya kadar yükselen Büyük Britanyalı tenisçi Andy Murray, Avustralya Açık’ta bunu korumak istiyor. Qatar Açık’ta finalde ezeli rakibi Djokovic’e kaybeden dünya 1 numarası, 1 numara unvanını kaybetmek istemiyor..

MAJESTELERİ FEDERER 18’İ İSTİYOR

Dünya tenisinin gelmiş geçmiş en büyük efsanelerinden gösterilen ve birçok rekora sahip olan Roger Federer bugüne kadar 17 Grand Slam kazandı. Yaşının verdiği bir ağırlık ve 2016 yılında yaşadığı sakatlık yüzünden ilk 10 numaradan düşen Majesteleri, en sevdiği kortlardan ve turnuvalardan biri olan Avustralya Açık’ı kazanıp ”Ben buradayım!” demek istiyor..

Avustralya Açık 16 Ocak’ta başlayacak ve dünya çapında büyük ses getirecek bir turnuva olacağa benziyor..

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir