Efsane Marat Safin’den Önemli Açıklamalar

Eski Rus tenisçi Marat Safin, hayatı ve tenis hakkında önemli açıklamalarda bulundu..

Marat Safin, 2009 yılında BNP Paribas Tennis Masters tenis turnuvasında Del Potro’ya ikinci turda elenince harika kariyerine son verme kararı verdi.

Rus tenisçi 2000 yılında Amerika Açık tenis turnuvasını, 2005 yılında Avustralya Açık tenis turnuvasını kazanmıştı. Ayrıca Rusya’nın 2002 ve 2006 yıllarında Davis Cup‘ı kazanmasında büyük rol oynamıştı.

Marat Safin

KENDİMLE GURUR DUYUYORUM 

”Hiçbir şeyden pişman değilim. Kariyerim boyunca birçok sakatlık yaşadım ancak bunlar benim kontrolümde gelişmedi. Hayatımın çok ilginç bir dönemiydi ve sonuçlarından gurur duyuyorum. Çok fazla şey öğrendim. Birçok insanla tanıştım ve dünyayı gördüm.” diyor Rus efsanesi.

Safin, birçok tenisi bırakan kişi gibi antrenör olmadı ve 2011 yılında hukuk derslerini tamamlayarak Rus parlamentosuna girdi. Hayatını siyaset alanında devam ettirmek istedi ve öğrenmenin yaşının olmadığına inandı.

Safin yeni jenerasyon tenisçiler hakkında: ”Bu çocuklar gerçekten farklı bir stile sahipler. Artık tenis çok daha ilginç ve agresif oynanıyor. Onlar çok iyi oyuncular ve benim jenerasyonumdan daha iyiler.” diyerek yeni jenerasyonun ne kadar doğru işler yaptığını dillendirmiş oldu.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir