Djokovic & Agassi Birlikteliği Başlıyor

Novak Djokovic, Andre Agassi ile çalışmaya başlayacağını ve tekrar dünya bir numarası olmaya çalışacağını söyledi..

Ünlü tenisçi, sonraki Pazar günü başlayacak olan Fransa Açık turnuvasında Agassi ile çalışacağını açıkladı.

Djokovic: ”Andre ile geçtiğimiz haftalarda birkaç kez telefonla görüştüm ve beraber çalışmaya karar verdik. Zamanın neler göstereceğini birlikte göreceğiz. Beraber çalışacağımız için ikimiz de heyecanlıyız. Uzun zamanlı bir anlaşmamız yok, Paris’de birbirimizi tanımaya çalışacağız. Tüm turnuva boyunca benimle olmayacak, kritik ve ihtiyacım olan noktalarda yardım edecek ve sonrasında ne olacağını göreceğiz.” dedi.

Djokovic uzun zamandır birlikte olduğu Marian Vajda ve diğer takım arkadaşlarıyla bu ayın başında yollarını ayırmıştı. (Fitness koçu Gebhard Phil Gritsch ve fizyoterapisti Miljan Amanovic )

Başarılı tenisçi Andre Agassi, 2006 yılında emekli olmuş ve 8 Grand Slam şampiyonluğu kazanmıştı. Djokovic ise 12 kez Grand Slam şampiyonluğu unvanını elde etme şansını yakaladı.

Djokovic, Agassi hakkında: “Andre sonsuz saygı duyduğum bir insan ve koç. Yapmak istediğim her şeyi o da yapmak istiyor. Kortta da oynamak istediğim oyunu gerçekten çok iyi anlıyor. Onunla yaptığım her konuşmadan gerçekten zevk alıyorum.” açıklamalarında bulundu.

“Bunun yanında aile değerlerine önem veren, hayırsever ve alçakgönüllü bir insan. Kortta gerçekleştireceğim şeylere katkı sağlayacağını bilmekle beraber, kort dışındaki hayatıma da katkı sağlayacağından eminim. Bizi neler beklediğini görmek için sabırsızlanıyorum.” diyerek ekledi.

Djokovic, geçtiğimiz yıl yollarını ayırmadan önceki 3 yıl boyunca, Boris Becker koçluğunda oynadı. Onun öncesinde Marian Vajda ile 2006 yılında çalışmaya başlamıştı.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

1 Yorum

  1. Novak Djokovic, Andre Agassi ile çalışmaya başlıyor! Bütün detaylar haberimizde! #djokovic #agassi {} - Haberdizin.com | En Çok Haber...

    […] Haberin Devamı agassi djokovic ile Teniscim […]

Sizin yorumunuz nedir?