Clijsters ve Davenport’tan Serena’ya Destek

Kim Clijsters ve Lindsay Davenport Serena Williams’a daha fazla Grand Slam kazanması için destek çıktı..

Kim Clijsters ve Lindsay Davenport Serena Williams’a tenise dönmesi, daha fazla Grand Slam şampiyonu ünvanı alması için destek çıktı.

23 kez Grand Slam şampiyonu sonbaharda ilk çocuğunu dünyaya getirecek fakat emeklilik konuşmalarına itibar etmedi.

Williams eylülde 36 yaşına basacak ancak Davenport Margaret Court’un tüm zamanların rekoru olan 24 kez Grand Slam şampiyonluğunu egale etmesini kovalamasının motivasyonunda ön planda olacağına inanıyor.

ONUN BİR HEDEFİ VAR

“Mental olarak ben zaten bitirmeye hazırdım ama onun bir hedefi var, bir şeyi başarmak istiyor ve bebek doğduktan sonra her gün çalışacağını düşünmelisiniz. ”diyen Davenport ilk iki çocuğunu kariyerinin son zamanlarında dünyaya getirmişti.

“Birçok kişi için fiziksel olarak inanılmaz zorlu bir süreç ama Serena bir süper kadın gibi o yüzden zorluk çekeceğini sanmıyorum. Koç Patrick Mouratoglou’nun yorumunu duymak enteresandı, söylediğine göre Serena geri dönmek ve rekoru kırmak için sabırsızlanıyormuş. Tabii ki de bebeğin sağlığını düşünmeli ve her şeyi ona göre yapmalı. Ama fiziksel olarak teniste bizim gördüğümüz en iyi sporcu, bu yüzden iyi olacağını düşünmelisiniz.”

Williams eski rakibi Clijsters’dan ilham alabilir o da kızı Jada’yı doğurduktan sonra mükemmel bir ikinci kariyere başladı.

Amerika Açık olan üçüncü Grand Slam turnuvasını 2009’da kazanmıştı ve 2011’de Avusturalya Açık turnuvasındaki şampiyonluğuna kadar da başarıyla devam etti.

NASIL YAPILACAĞINI BİLİYOR

“Bence yapabilir.” dedi Clijsters, döndüğünde Williams’dan 10 yaş daha gençti, “Eğer aklına yapmayı koyarsa, ki tecrübesi de var. Geri döndüğümde bana çok yardımcı olan bir şeydi. Ondan önce de Grand Slam kazanmıştım. Kesinlikle nasıl yapılacağını biliyor.”

Bir tenis oyuncusu ve anne olarak mükemmel bir başarı elde etse de Clijsters hayatının iki kısmını dengede tutmada zorlandığını itiraf etti.

“Benim için en zoru ikisini aynı anda yapmaktı. Çocuklarımın bakıcıyla büyümelerini istemedim. Bakıcımız vardı ama ben onlarla vakit geçirmek istiyordum ve antrenman yapmam gerektiği zamanlar kendimi suçlu hissediyordum. Turnuvadan gelip günde 4-5 saat çalıştığım olurdu. Bazen fiziken olmasa da duygusal yorgunluk daha fazla olurdu.”

Serena Williams’ın dönüp Grand Slam kazanıp kazanmayağını tam olarak bilemeyiz ancak onun bir efsane olduğu konusunda hem fikiriz..

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir