Pazar , Ağustos 20 2017
Ana Sayfa / Tenis Magazin / Becker: Djovokic Antrenmana Yeterli Zaman Harcamadı

Becker: Djovokic Antrenmana Yeterli Zaman Harcamadı

Boris Becker, üç yıl önce Djokovic’in ekibine katıldı. Sırplar, ortaklıkları süresince altı Grand Slam kazandılar ve dünya 1 numarasına yükseldiler. Fakat Djokovic, Fransa Açık turnuvasından sonra kariyerine 2 numara olarak devam etmek zorunda kaldı ve ortaklıklarının son aylarında Becker, oyuncunun turnuvalarına daha az katıldı. Djokovic, aynı zamanda Marian Vajda tarafından koordine ediliyordu..

boris-becker

Alman efsanesi bu konu hakkında Sky Sports’a ”Ellerimiz biraz bağlıydı ve yapmak istediğimizi yapamadık. Geçen altı ay içinde yeteri kadar antrenman sahasında vakit geçirmedi, bunu o da biliyor.. Böyle bir başarı bir düğmeye basarak gerçekleşmez.” dedi.

Ancak Becker birlikte inanılmaz yolculuklarından bahsederek ayrılmanın Djokovic’i tekrar motive edebileceğinden bahsetti:

“Ben, geri gelip 1 numaralı pozisyonu kazanacağına ve tekrar tenis sporunun en baskın oyuncusu haline geleceğine inanıyorum. Ancak işe dönmesi gerekiyor. Onu en başta en güçlü kılan şeye odaklanmalı ve onun üzerinden devam etmeli.” diyerek Djokovic’e olan inancını dile getirdi.

Becker Djokovic’e antrenör olmadan önce televizyon yorumcusu olarak hayatına devam ediyordu. Djokovic’in bu dakikadan sonra nasıl bir oyun sergileyeceği ve tekrar 1 numarayı alıp alamayacağı ise bir merak konusu..

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!

Latest posts by Editör (Hepsini Görün)

Ayrıca Bakın

Azarenka, Ailevi Sorunlardan Amerika’da Olmayabilir

Victoria Azarenka’nın eski eşi ile yaşadığı anlaşmazlıklar bu ay başlayacak olan Amerika Açık’ı kaçırmasa sebep olur..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz