Becker: Djovokic Antrenmana Yeterli Zaman Harcamadı

Boris Becker, üç yıl önce Djokovic’in ekibine katıldı. Sırplar, ortaklıkları süresince altı Grand Slam kazandılar ve dünya 1 numarasına yükseldiler. Fakat Djokovic, Fransa Açık turnuvasından sonra kariyerine 2 numara olarak devam etmek zorunda kaldı ve ortaklıklarının son aylarında Becker, oyuncunun turnuvalarına daha az katıldı. Djokovic, aynı zamanda Marian Vajda tarafından koordine ediliyordu..

boris-becker

Alman efsanesi bu konu hakkında Sky Sports’a ”Ellerimiz biraz bağlıydı ve yapmak istediğimizi yapamadık. Geçen altı ay içinde yeteri kadar antrenman sahasında vakit geçirmedi, bunu o da biliyor.. Böyle bir başarı bir düğmeye basarak gerçekleşmez.” dedi.

Ancak Becker birlikte inanılmaz yolculuklarından bahsederek ayrılmanın Djokovic’i tekrar motive edebileceğinden bahsetti:

“Ben, geri gelip 1 numaralı pozisyonu kazanacağına ve tekrar tenis sporunun en baskın oyuncusu haline geleceğine inanıyorum. Ancak işe dönmesi gerekiyor. Onu en başta en güçlü kılan şeye odaklanmalı ve onun üzerinden devam etmeli.” diyerek Djokovic’e olan inancını dile getirdi.

Becker Djokovic’e antrenör olmadan önce televizyon yorumcusu olarak hayatına devam ediyordu. Djokovic’in bu dakikadan sonra nasıl bir oyun sergileyeceği ve tekrar 1 numarayı alıp alamayacağı ise bir merak konusu..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir