Azeranka, Sharapova’nın Eski Koçunu Takıma Kattı

Victoria Azarenka, Maria Shrapova’nın eski koçu Michael Joyce ile kendi takımını güçlendirmeye karar verdi…

Michael Joyce, Maria Sharapova başta olmak üzere Jessica Pegula gibi birçok başarılı WTA oyuncusuyla çalıştı.

Joyce Rus tenisçiye (Sharapova) kariyerinin en başında, 17 yaşındayken 2004-2011 yılları arasında koçluk yapmıştı.

Joyce 2015 yılında gerçekleştirilen US Open’da: ”Maria çalışmaya başladığımızda çok gençti. Gençken onlarla çalışmayı seviyorum, kendilerini geliştirmek için daha fazla fırsatları oluyor. Zaten çok iyi olan oyunculara sadece elindekini koruması için destek olabilirsiniz.” şeklinde bir açıklama yaptı. Joyce, 27 yaşındaki Azarenka’nın kariyerinde yeni bir sayfa açmak için çalışacak.

–Yazı Devam Ediyor–

Eski dünya 1 numarası Azarenka, geçmişte Wim Fisette(Simona Halep’in eski koçu) ve Sam Sumyk(Şu an Garbine Muguruza ile çalışıyor) ile çalışmıştı. Azarenka, söz konusu hitting partnerleri dahil WTA’de birçok kez koç değiştirmesiyle ünlü bir sporcu. 2015’de Serena Williams’ın eski hitting partneri Sascha Bajin ile çalışmıştı. Bajin, Caroline Wozniacki’nin kampında da bulunmuştu.

Azarenka geçtiğimiz yıl doğumu sebebiyle oynamaya ara vermek zorunda kalmadan önce Indian Wells ve Miami turnuvalarının ikisini de kazanmıştı.

Kortlara kesin bir geri dönüş tarihi belirtmemiş olan başarılı tenisçinin takımına yeni bir koç eklemesi, döneceğine dair iyi bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?