Azarenka Wimbledon’da Dönmeyi Planlıyor

Ünlü tenisçi Victoria Azarenka, çocuğu Leo’yu doğurduktan sonra sahalara dönüşünü Wimbledon ile yapmayı planladığını duyurdu..

Geçen yıl Fransa Açık’ta en son olarak oynayan Azarenka, 3 Temmuz’da başlayacak olan Wimbledon’da oynayabileceğini açıkladı. Temmuz ayının sonunda 28 yaşına girecek olan Belaruslu, geçen yaz hamile olduğunu açıkladı. Aralık ayında ise ilk oğlu Leo’yu doğurdu.

https://twitter.com/vika7/status/866596061313474560

İki kez Avustralya Açık şampiyonu olan ve iki kez Wimbledon yarı finalisti (2011 ve 2012) olan Azarenka, Wimbledon’da boy göstermeyi planlıyor.

Azarenka daha önce, amacının temmuz ayı sonunda Kaliforniya’nın Stanford kentinde bulunan West of Classic Bank turnuvasında dönmek olduğunu söyledi. Sosyal medyada yoğun bir çalışma temposu olduğunu belgeleyen Azarenka, dönüşünün programlanandan önce olduğunu gösteriyor.

WTA kuralları uyarınca Azarenka, doğumdan itibaren 12 ay içinde bir turnuvada oynarsa 6 numaralı sıralamasını elinde tutmaya devam edecek..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir