Azarenka Geri Dönüyor

Victoria Azarenka yeniden antremanlara başladığını ve Amerika Açık’la tenise geri dönmeyi hedeflediği için oyununu geliştirmek istediğini söyledi..

Victoria Azarenka sert zemin sezonuna dönmüş görünüyor. Victoria Azarenka oğlu Leo’nun doğumu sebebiyle tenise bir süreliğine ara vermek zorunda kalmıştı.

Eski dünya 1 numarası, üç ay önce 27 yaşındayken doğum yaptı ve Tennis Channel’e yaptığı açıklamalarda önemli noktalara değindi.

Kadın tenisinin önemli isimlerinden olan Azarenka: ”Leo dünyayı dolaşmaya hazır olduğunda gerçekten başlamak istiyorum. Rahat olmak istiyorum. Acele etmek istemiyorum.” dedi.

–Yazı Devam Ediyor–

Azarenka bebeği ile birlikte..

Eski 1 numara, formunu geri kazanmak için çalışıyor. Azarenka bu konu hakkında ise: ”Bu vücudunu yeniden yapılandırmakla alakalı, bir tenis oyuncusu olarak sezon dışında yeterli zaman ayıramadığım şeyleri yapmaya çalışıyorum.” diyerek motivasyonunu ne ile kazandığından bahsetti.

Azarenka, atış seçimi, atış tekniğine kadar her şeyi daha iyi hale getirmek istediğini ve Maria Sharapova’nın eski koçu Michael Joyce ile çalışmaya başladığını söyledi.

Michael Joyce’un ”Michael ile konuştum ve onun dinlemek istediğim birçok fikri vardı.” dedi.

2 kez Grand Slam şampiyonu olan Azarenka, geri dönüşü konusunda tartışmasız hırslı.

”Ben geri dönmek ve sadece oynamak istemiyorum. Ben geri dönmek ve tekrar en iyisi olmak istiyorum.” diyen Azarenka tenis dünyasına yeniden damga vurmak için elinden geleni yapacağının sinyallerini vermiş oldu.

Sizin yorumunuz nedir?