Azarenka, Amerika Açık’tan Çekildi

Victoria Azarenka, eski eşiyle bebeklerinin bakımı hakkında yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle Amerika Açık’tan çekilmek zorunda kaldı..

Eski dünya bir numarası, doğum yaptıktan 6 ay sonra Haziran’da kortlara dönmüş ve Wimbledon’da dördüncü tura yükselmeyi başarmıştı.

Wimbledon’dan sonra bir daha maç yapmayan Azarenka, Stanford’daki turnuvadan virüse bağlı hastalık gerekçesiyle çekilmiş ve daha sonra yaptığı açıklamada oğlu Leo’nun babası Billy McKeague ile bebeklerinin velayeti üzerine kavga ettiklerini söylemişti.

28 yaşındaki Belaruslu raket yaptığı açıklamada şunları ifade etti: ‘’Yaşadığım ailevi durumlar nedeniyle Amerika Açık’ta oynayamayacağım için çok üzgünüm. Kariyerimin en mutlu anlarını yaşadığım ve en sevdiğim turnuvalardan biri olan Amerika Açık’ı çok özleyeceğim ama şimdiden önümüzdeki yıl orada olmak için sabırsızlanıyorum.’’

Azarenka, geçen hafta yaptığı ve sessizliğini bozduğu açıklamasında yalnızca Flushing Meadows’ta oynayabileceğini ancak Leo’yu California’daki evinde bırakamayacağını söylemişti.

Geçen ay ayrıldığı McKeague ile oğlu Leo’yu yanında New York’a götürebilme konusunda anlaşmaya çalışan Azarenka bunu başaramadı.

Amerika Açık’ta Azarenka yerine ana tabloda Japon raket Misa Eguchi yer alacak.

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir