Angelique Kerber: Toprağı Sevemiyorum

Toprak kort sezonunda iyi oynayamayan Angelique Kerber, bu zeminin kendisi için tercih ettiği bir zemin olmadığından bahsetti..

Çarşamba günü Roma’da Anna Kontaveit’e 2-0 yenilen Angelique Kerber, dünya 1 numarası olsa da düşüşte olan grafiği ile dikkat çekiyor.

1 numaranın en büyük dezavantajı tabii ki onu koruyabilmek. Serena Williams’ın hamile olduğunu açıklamasının ardından puan farkı ile 2 numaradan 1 numaraya yükselen Alman tenisçi, toprak kort zeminin kendine uygun olmadığını söyledi.

Kerber, Stuttgart ilk turunda Kristina Mladenovic’e ve Madrid’de son 16’da Eugenie Bouchard’a kaybetmişti. Ardından bu çarşamba da Anna Kontaveit’e 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti.

Toprak kortun zorlukları ise sadece oyuncuları yıpratması ile ilgili değil. Birçok içeride ve dışarıda tartışması da toprak kortu sevilmeyen bir kort haline getiriyor. Son dönemde Roger Federer’in bütün toprak kort sezonunu es geçmesi ve maçlarda yapılan çizgi hataları gündeme damga vuruyor.

Dünya 1 numarası Kerber ise bu kort zemini ve oyunu hakkında: ”Şu an en iyi zamanımda olmadığımı biliyorum. Bence bacak hareketlerim benim oyunum için çok önemli ancak toprak kortta gerçekten çok iyi hissetmiyorum ve bu oyunuma kötü yansıyor. Paris’te  -Fransa Açık’ı kastediyor- geri dönmek için neler yapabileceğime bakacağım. Bir sonraki büyük hedefim bu.” diyor ve aslında toprak korttan çok bir beklentisi olmadığını da gözler önüne seriyor.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?