Angelique Kerber: Fizyoterapist Olmayı Bile Düşündüm

Kadınlar etabında çiçeği burnunda yeni dünya bir numara, US Open ve Australian Open şampiyonu ve Wimbledon ve Olimpiyat finalisti Angelique Kerber, Jörg ALLMORTH ile yaptığı röportajda buralara nasıl geldiğini, neden burada olduğunu Sokrates dergisine anlattı.

Bir numara olmak konusunda “Yavaş yavaş her şeyi sağlıklıca kavrayabiliyorum. Bir numara olmak, çocukken en büyük hayalimdi. Bu inanılmaz bir his. İşin en güzel tarafı, insan tüm dünyayı kucaklamak istiyor.” diyen Angelique Kerber, “Bu başarı benim ayağıma kendiliğinden gelmedi, neler olmadı ki; yenilgiler, hayal kırıklıkları kuşkular, oraya ulaşamayacağıma dair korkular… Dünya 107 numarası olduğum zaman bir bunalımdaydım. Wimbledon’da dünya sıralamasının ilk 200’ün dışındaki bir oyuncuya ilk turda kaybettim ve artık bu işi yapmak istemiyordum. Fizyoterapist olmayı bile düşündüm. Ancak ailem, akrabalarım hep bana arka çıktılar ve yakın arkadaşım Petkovic, her şeyi yerle bir etmemem gerektiğini söylediler. Daha sonra bulunduğum yeri terk edip, bir tenis akademisine gittim ve uzun süren sıkı çalışmalarla 2011’de Amerika Açık’ta yarı finale yükseldim. Bu benim için bir mucizeydi ve kurtuluşumdu.”

Winner US player Serena Williams (L) poses with the winner's trophy, the Venus Rosewater Dish, next to runner up Germany's Angelique Kerber (R) after the women's singles final on the thirteenth day of the 2016 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 9, 2016. / AFP PHOTO / GLYN KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USEGLYN KIRK/AFP/Getty Images ORIG FILE ID: 553856177

Serena’ya Kerber’den Not!

2016 başında Avusturalya Açık finalinde ilk Grand Slam kupasını o zamanın dünya bir numarası Serena Williams’a karşı alan ve yine Serena’nın en uzun süre bir numarada kalma hayalini çalan Kerber, “Serena’yla Wimbledon’da harika ama kaybettiğim bir final oynadım. Wimbledon ile kapanmamış bir hesabım var. Serena, hala başarıya aç. Bir numarayı geri almak isteyecektir. Uzun süre zirvede kalmak istiyorum ve bu sebeple sıkı bir savaş olacak.” diyor.

Kaynak: Sokrates

Tenisle ilgili haberleri takip etmekten ve tenis izlemekten zevk alıp onunla ilgili yazmayı, okumayı ve konuşmayı sever; bu yüzden Teniscimde!
ersangundogan@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir