Andy Murray: Gururluyum

Andy Murray yarı finaldeki mağlubiyetine rağmen Fransa Açık performansıyla gurur duyduğunu söyledi..

“Zorlanmaya başlamadan önce finalden bir tie-break uzaklıktaydım bu yüzden bununla gurur duymalıyım.”

Andy Murray, Cuma günkü yarı finalde Stan Wawrinka’ya yenilmesine rağmen performansıyla gurur duyduğunu belirtti.

Dünya 1 numarası, Indian Wells, Monte Carlo, Barcelona, Madrid ve Roma’daki zayıf performanslarından sonra Roland Garros’a geldi ve burada 3. sıradaki Stan Wawrinka’ya  6-7 6-3 5-7 7-6 6-1 setlerle yenilmeden önceki iki hafta iyi oyunlar sergilemişti.

Murray’ye göre bu kötü sonuçlarının bedelini önünde sonunda ödeyecek ama İskoç oyuncu yine de Paris’deki performansından memnun.

BU TURNUVADAN MEMNUNUM

“Bu turnuvadan memnunum.”dedi Murray. “Zorlanmaya başlamadan önce finalden bir tie-break uzaklıkta olduğumu düşünürsek bence iyi bir iş çıkardım bu yüzden bununla gurur duymalıyım.”

“Günün sonunda maçtaki eksiklikler biraz moralimi bozmuş olabilir. Çok yoğun ve uzun puanların olduğu bir maçtı. 4-4.5 saat yoğun oynamadığınızda biraz zorlanabiliyorsunuz.”

“Turnuvaya gelirkenki oyunum için sadece kendimi suçlayabilirim. Ama biliyorsunuz formumu çok çok iyi yükselttim ve olanları düşünürsek güzel bir turnuva çıkarttım.”

30 yaşındaki oyuncu, 2016 yılında Dünya 1 numarası olarak bitirdiği formuna ne kadar yakın emin değil. Ama Fransa Açık’tan çime, özellikle Wimbledon’a pozitif şeyler taşımayı umuyor.

“Buna ne kadar yakınım bilmiyorum.”dedi Murray. “Biliyorsunuz son birkaç maçta iyi işler çıkarttım.”

“İyi oynadığınızda bile bütün maçları kazanamazsınız ama kendimi bir slam finaline ulaşacak pozisyona soktum bu yüzden bence kesinlikle iyi oynuyorum.”

“Böyle bir sonucun bana motivasyon sağlayacağına inanıyorum ve ümit ediyorum ki bana güçlü bir çim zemin sezonu sağlar. Bu turnuvada neyin iyi olduğunu ve bu 10 günde nelerin işe yaradığını anlayıp çalışmalarımı şekillendireceğim.”

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir