Andy Murray Formuna Kavuşmak İstiyor

Halen dirsek yaralanması iyileşme sürecinde bulunan dünya bir numarası Andy Murray, toprak kortta oynanacak ATP 1000 serisi turnuvada yarışmayı umduğunu söyledi..

Murray, bu hafta başlarında Roger Federer ile Roger Federer Vakfı için bir yardım maçında oynadı; Mart ayında Miami Açık’ta geçirdiği dirsek yaralanmasından bu yana Murray’nin ilk maçıydı.

Murray, bir TV röportajında yaralanmanın servis atışlarından başka hiçbir şeyi etkilemediğini söyledi.

Murray: “İstediğim kadar hızlı servis atamıyorum, ancak önümüzdeki beş ila altı gün içinde tekrar normal bir şekilde servis atmaya başlayacağımı umuyorum. Monte Carlo bir hafta içinde başlıyor, bu yüzden de dirseğim istediğim ilerlemeyi kaydederse, Monte Carlo’da oynamayı umuyorum. Olmaz ise sabırlı olmam ve yavaş yavaş denemem gerekecek.’’ dedi.

Tages Anzeiger’a göre Murray, Federer’e maçtan bir hafta önce oynayıp oynayamama konusunda kararsız olduğunu söylemiş fakat sonrasında katılacağını belirtmişti. Maçın başında Murray’nin attığı servis atışları beklenenin altındaydı fakat basına dirsek sakatlığının maç oynanırken de devam ettiğini söyledi.

Eğer Murray Monte Carlo’da oynamazsa ertesi hafta Barcelona ya da Budapeşte’ye wild card talep edebilir. Geçen yıl Monte Carlo’nun yarı finalinde Rafael Nadal’ı üç sette yendiği için bu hakka sahip.

Sizin yorumunuz nedir?