Zverev Kardeşler Federer’e Dayanamıyor

7 kez Wimbledon şampiyonu olan Federer Mischa Zverev’i 3-0 yenerek yenerek 4. turda Grigor Dimitrov’un rakibi oldu..

Yazı Devam Ediyor

“Mükemmel haber!” dedi Mischa kardeşi Sascha’ya. “Wimbledon’da yer alan ilk kardeşler olmamızın yanı sıra, 35 yıl önceki Sandy ve Gene Mayer’den beri, şimdi 1984’teki Tim ve Tom Gullikson’dan bu yana 3.tura çıkan ilk kardeşleriz. Ve eğer geçebilirsek 1991 Amerika Açık’taki Javier ve Emilio Sanchez’den beri bir Slam’de son 16’ya kalan ilk kardeşler olacağız.

“Harika”dedi Sascha. “Ben 3. turda sıralamada 217 numaralı Sebastian Ofner ile karşılaşacağım.”

“Mükemmel.” dedi Mischa. “Benim rakibim ise Roger Federer.”

Tabii hepsini kazanamazsın ve Mischa Zverev, Bu yıl Avusturalya Açık’da dünya 1 numarası Andy Murray’yi yenmişti, 3. turdaki maçını 7 kez şampiyon olan Federer’e kaybetti. Ancak 27. sıradaki oyuncu önceden söz verdiği “ya hep ya hiç” yaklaşımını tutturdu ve merkez kort kalabalığı onu bu yüzden çok sevdi.

Genellikle en sevdiği vuruşlar servis ve vole ki oldukça eğlenceli geçen 1.sette bolca vardı. Çim sahada geçirdiği uzun zamandan sonra Federer’i tie-break’e zorladı. Ancak maçın kalan kısmında İsviçreli üstün geldi.

Son 15 yılda 4.turu 14 kez geçmiş oldu. Maçı 7-6(3),6-4,6-4’lük setlerle 1 saat 48 dakikada aldı ve son 16’da Gregor Dimitrov ile kendine yer edindi..

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir