Zverev, Djokovic’i Roma’da Devirdi

Alman tenisçi Alexander Zverev, dünya 2 numarası Novak Djokovic’i Roma Açık finalinde 2-0 yenerek büyük bir galibiyete imza attı..

Roma’da zorlu haftanın sonuna bugün harika bir karşılaşma ile geldik. Dünya 17 numarası Alexander Zverev, uzun süredir form problemleri yaşayan Novak Djokovic’le karşı karşıya geldi.

Özellikle 2017 senesinde yaptığı çıkış ile kendisinden söz ettiren Alexander Zverev, Novak Djokovic’in iyi oynamasına karşın sürekli olarak kendine kızmasını fırsata çevirdi.

Djokovic’in uzun süredir mental olarak problemler yaşadığını, koç ekibiyle tamamen bağını kestiğini hatta Fransa Açık’a kadar bir koç bulabileceğini biliyorduk. Ancak finalde bunun çok ortaya çıkmayacağını ve oyununu etkilemeyeceğini düşünüyordu birçok insan; aksine sürekli olarak etkiledi.

Zverev’in kriz anlarında muhteşem savunmasına aynı şekilde karşılık veremeyen Djokovic, 6-4,6-3’lük iki set sonunda Roma Açık finalinde yenilerek ikinci oldu.

Zverev bu skorla ilk 10’a girmeyi garantiledi. Djokovic ise ikincilik koltuğunda rahat gözüküyor..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Zverev, Djokovic’i Roma’da Devirdi"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback
Zverev, Djokovic'i Roma'da devirerek şampiyon oldu! #zverev #djokovic #romaopen {} - Haberdizin.com | En Çok Haber...

[…] Haberin Devamı djokovic roma Teniscim zverev […]