WTA’de Yaprak Dökümü

WTA turunun önemli isimleri, önemli başarılar yakaladıkları koçlarından ayrılma kararları aldılar.

johanna-konta-french_3472451

Konta, Carril’dan Ayrıldı

Kariyerinin en iyi sezonunu geçiren İngiltere’nin bir numarası Johanna Konta, Esteban Carrill ile 2017’de beraber çalışmayacağını açıkladı. 20 Yıl sonra İngiliz bir kadın teniscinin top 10’da yer almasıyla İngiltere’nin bu konudaki hasretine son veren Konta, “İki buçuk yıllık başarılı birliktelikten sonra, karşılıklı olarak yeni deneyimler keşfetmeye karar verdik. “ açıklamasını yaptı.

madison-keys

Keys, Hogstedt İşbirliği Bitti

Dünya 8 numarası Amerikalı Madison Keys, koçu Thomas Hogstedt’ten ayrıldığını açıkladı. Kariyerinin en önemli sezonunu geçiren Keys, Roma’da final, Aegon Classic’te ise kariyerinin ikinci şampiyonluğunu kazanmıştı. Montreal ve Olimpiyat yarı finalisti, 2017’ye Avusturalya Açık’la başlayacak.

petro-kvitova

Bir Çek’ten Diğerine

2016’ya Karolina Pliskova’nın koçu olarak başlayan Jiri Vanek, Pliskova ile Amerika Açık finali görmüştü ve Western &Southern Açık turnuvası şampiyonluğu ile dünya 6 numarasına kariyerinin ilk ve en büyük başarısını kazandırmıştı. Ancak Pliskova, 2016 sonuna doğru koçu Jiri Vanek ile yollarını ayırdıklarını açıkladı.

2016’nın büyük bir yarısını koçu olmadan yürüten iki Wimbledon şampiyonu Petra Kvitova ise Karolina Pliskova’nın eski koçu Jiri Vanek ile 2017’de beraber çalışacağını açıkladı. Kvitova, 2017’e Hopman Cup ile başlayacak.

elina-svitolina

Svitolina, Hughes’dan Ayrıldı

Olimpiyatlarda eski dünya bir numarası Serena Williams’ı, Çin Açık’ta da yeni dünya bir numarası Angelique Kerber’i yenen Elina Svitolina, koçu Iain Hughes’tan ayrılma kararı aldı. Aynı zamanda Justine Henin’le de 2016 Şubat’ından beri çalışan Svitolina’nın bu konudaki durumu belli değil.

Tenisle ilgili haberleri takip etmekten ve tenis izlemekten zevk alıp onunla ilgili yazmayı, okumayı ve konuşmayı sever; bu yüzden Teniscimde!
ersangundogan@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir