Wimbledon’da Üzücü Anlar

Bethanie Mattek-Sands, Sorana Cirstea’ya karşı maçında, düştükten sonra Wimbledon’a veda etmek zorunda kaldı..

32 yaşındaki Amerikan oyuncu ilk seti 6-4 aldı ve ikinci seti Tie-break’i 7-4 Romanyalı’ya bırakmışken üçüncü sette fileye doğru koştuğu sırada split step yaparken sağ dizini sakatladı.

Sakatlığından sonra ”Bana yardım edin.” diye bağırarak yerinden kalkamadı. Sağlık ekipleri sahaya girdi ve Mattek-Sands hastaneye kaldırıldı.

Mattek-Sands için tekler turnuvasına acımasız bir son oldu. Ancak Lucie Safarova ile çiftler turnuvasına devam edememesi daha fazla hayal kırıklığı yarattı.

5 kez çiftler Grand Slam şampiyonu Çek kadınlar arasında ilk sıralardaydı.

Safarova haberi duyar duymaz 17 numaralı korta koştu ve Mattek-Sands hastaneye kaldırılırken gözyaşları içindeydi. Cirstea rakibinin yaşadığı zorlukları çok iyi biliyordu. Rakibinin omzundaki sakatlık sebebiyle oyunun kısıtlandığını biliyordu. Öncesinde omzundaki sakatlık sebebiyle oyuna mola veren Mattek-Sands’in yardım çağrısını duyunca hemen yanına koştu.

“Kolay değildi çünkü sonunda artık mesele tenis olmuyor.” dedi Cirstea sonrasında. “Biz bir aile gibiyiz. Herkesin iyi olmasını istiyorsunuz. Kazanmanız veya kaybetmeniz önemli değil, bittiğinde herkesin iyi olmasını istiyorsunuz. Umarım durum göründüğü kadar kötü değildir ve hemen iyileşir. Olanlar için çok üzgünüm.”

Mattek-Sands daha önceden Eylül 2013’de aynı dizinden iç yan bağ kopukluğu yaşamıştı.

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir