Wimbledon’da Nadal, 5 Saatte Elendi

Wimbledon’da inanılmaz bir maç geride kalırken Rafael Nadal, Gilles Muller’e 3-2 kaybederek çeyrek finale çıkamadan turnuvadan elendi..

Wimbledon 4. turu, toprak sezonunu tamamen domine eden Rafael Nadal’ın olağanüstü bir mücadele ortaya koymasına karşın Gilles Muller’in olağanüstünün de üstünde bir mücadele çıkarmasına tanıklık etti.

Bu maçı izleyen veya takip eden her tenis sever zevkten dört köşe oldu. ”Neden tenis?” sorusuna konuşmadan verilebilecek en iyi cevap ise sadece maçı izlemek denebilir.

Öyle bir maç ki son seti 15-13 bitti. Evet yanlış duymadınız. 10 değil 20 değil tam 28 oyunluk bir set. 2 saat 18 dakika süren set, bir maç kadar hatta daha fazla uzunluğa sahipti.

MULLER İKİ SET KAZANDI; İKİ SET KAYBETTİ

Maçın ilk iki setini kazanan Gilles Muller, öylesine baskındı ki matadoru mahveder bir görüntü sergiledi. Ancak Nadal durur mu? Yapıştırdı forehand’i. Sağdan soldan her yerden aynı Muller’in ilk iki sette yaptığı gibi 2 seti almasını bildi.

İzleyenlerin 5-4 iken Nadal’ın iki kez maç sayısını çevireceğini tahmin edebileceğini biliyoruz belki ancak setin 13-13’e geleceğini bilemiyorduk.

Muller, Nadal’ın servisinde sürekli etkili olmasına karşın bir türlü maç kırma puanına ulaşamadı. İlk maç puanı sayısından 1 saat 40 dakika sonra başka bir maç puanı sayısına ulaşan Muller, sonunda bunu değerlendirdi ve maçı kazandı.

İki oyuncunun da iyi servis performansıyla oynadığı maçta Nadal 23, Muller 30 Ace buldu.

Bir diğer ilginç istatistik ise Muller’in file önüne 83 kez gelmesi. Nadal’a karşı file önü mücadelesini birçok kişi dener ancak çoğu zaman başarılı olamaz. Muller ise yüzde 71’lik puan çıkarma başarısı ile çok iyi denebilecek bir istatistik yakaladı.

Muller, bu maçın ardından çeyrek finalde dünya 7 numarası Marin Cilic’in rakibi oldu..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir