Wawrinka Rotterdam’dan Çekildi

Bu senenin Avustralya Açık yarı finalisti ve dünya 3 numarası Stan Wawrinka, Rotterdam’da oynanacak olan ABN Amro Dünya Tenis Turnuvası’ndan sakatlığından dolayı çekildi..

Avustralya Açık’taki çok iyi performansından sonra dünya 3 numarasına yükselen Wawrinka, Avustralya Açık’ta yaşadığı sakatlığının nüksetmesiyle Rotterdam’daki turnuvadan çekilmek zorunda kaldı.

Gazeteci Franklin Stoker, Twitter’da yaptığı açıklamada Wawrinka’nın diz rahatsızlığı nedeniyle turnuvadan çekildiğini ve Avustralya’da da bu sorunu yaşadığını söyledi.

Wawrinka sezonun ilk büyük Grand Slam turnuvasında harika bir performans göstermiş ancak yarı finalde vatandaşı Roger Federer’e kaybetmekten kurtulamamıştı.

ABN Amro Rotterdam tenis turnuvası ATP dünya turunun önemli turnuvaları arasında(ATP 500 Serisi). Kapalı ve sert kortta oynanan mücadelelerde bu sene Rafael Nadal, Marin Cilic, Dominic Thiem, Grigor Dimitrov gibi çok değerli isimler boy gösterecek.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?