Venus’ten Muhteşem Geri Dönüş

Venus, Indian Wells’te Jankovic’le oynadığı maçta destansı bir geri dönüş sergiledi ve maçı 2-1 kazanarak bir üst tura yükseldi..

Venus Williams, Jelena Jankovic’le oynadığı karşılaşmada, 3 maç puanı çevirdi ve bir set geriden gelip BNP Paribas Open’da 3. tura yükseldi.

Williams, bir set geriden gelip, 3 maç puanı çevirerek toplamda 1-6, 7-6(5),6-1 gibi skorlarla maçı kazandı ve 16 yıldır ilk defa Indian Wells’de üçüncü tura yükseldi.

Venus ilk sette 4 kez servis kırdırdı ve 3 winner yapmasına rağmen 13 basit hatayla oynadı.

19 dakika süren sette Venus’ün servis yüzdesi %17 gibi düşük bir seviyede kaldı.

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””] Venus, maçtan sonraki konuşmasında: “Kesinlikle istediğim her şeyi yapamadım, kafamdakileri uygulamak biraz zamanımı aldı. Sadece odaklanmaya çalışıyordum. Böyle özel günlerde kendinizi disipline edersiniz ve elinizde olan kullanabileceğiniz şeyleri değerlendirirsiniz.” diyerek samimi bir tavır sergiledi.[/box]

Jankovic ikinci sete önde başlamış olmasına rağmen saltanatı uzun sürmedi. Venus kükreyerek oyuna geri döndüğünde, Jankovic 5-2 öndeydi ve seti almasına bir oyun kalmıştı.

Venus, sağlam bir şekilde dönüş yaparak, Jankovic’in oyundaki liderliğini tek satırda sildi ve 3 maç sayısını çevirerek seti uzatmalara götürdü. Sonunda çok agresif ve net oyun stiliyle seti mutlak bir zaferle sonlandırdı.

Son sette ise rahat bir oyun sergileyen 2017 Avustralya Açık finalisti Venus Williams, maçı 1 saat 46 dakikada 2-1 kazanarak muhteşem bir maçı kariyerine eklemiş oldu.

BNP Paribas Open 3. Turunda Venus, CoCo Vandeweghe ve Lucie Safarova arasındaki karşılaşmanın galibiyle karşılaşacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?