Venus Williams 9. Kez Wimbledon Finalinde

Williams’ın olası 6. Wimbledon zaferini engelleyebilecek tek isim Muguruza. 37 yaşındaki Venus Williams, kupayı kaldırması halinde bunu başaran en yaşlı oyuncu olacak..

20. Wimbledon’ında Amerikalı raket bu sezonki ikinci Grand Slam finaline çıkarken, Williams 2009 yılından beri Wimbledon’da ilk defa final görecek.

Yazı Devam Ediyor..

Maçın bitiminden bir saat kadar sonra basın toplantısına maçta giydikleriyle gelen Williams finali o anda oynamaya hazır bir görüntüdeydi. Venus Williams şunları söyledi:

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]‘’Uzunca iki hafta geçti. İnişlerim ve çıkışlarım oldu. Hayatta ne olursa olsun sadece başımı dik tutmaya çalıştım. Bu turnuvada ve bu yıl gösterdiğim performans ve iyi oyunum bana cesaret verdi. Kesinlikle heyecanlıyım ama konsantre olmuş durumdayım. Hala yapılması gerek işler var. Benim mücadelem kendimle. Filenin arkasındaki insana kendimden çok inanmak bana doğru gelmiyor. Bu her zaman kazanacağım anlamına gelmiyor ancak şartlar ne olursa olsun kendime en iyi şansı yaratmaya çalışıyorum. Tecrübe sizin yanınızda da olabilir karşısınızda da ama ben tecrübenin kendi lehime olduğunu düşünürek oynuyorum.’’[/box]

Johanna Konta ise 1977’den beri finale yükselmeyi başaran ilk Britanyalı kadın tenisçi olmaya arkasındaki seyirci desteği ile de çok yaklaşmıştı. Bıçak sırtı geçmesi beklenen ilk sete çift hata ile başladı.

Beklenildiği gibi iki tenisçi de başa baş ve kalitesi yüksek bir mücadele ortaya koydu. İki raketin de ikinci servisleri çok etkili oldu. İlk sette durum 3-3’e geldikten sonraki oyunda Konta servis kırma puanlarını yakalasa da Venus Williams ikinci servislerinin etkisiyle öne geçmeyi başardı.

Basit hatalarla seti kaybetme noktasına gelen Konta ikinci servisinde etkili olsa da seti çeviremedi.

Venus Williams’ı sergilediği duygusal stil, onun kortlarda huzuru bulduğu izlenimi verirken Konta kortta sıradan bir iş yapıyormuş gibi potansiyeli çerçevesinde kendisini mental olarak hazırlıyordu. Ancak Konta bu maçta doğru mental yolu bulabilmişe benzemiyordu. İkinci sette durum 1-2 iken maçtaki üçüncü çift hatasını yaptı ve servisini kırdırma puanlarıyla karşı karşıya kaldı. Bu puanlardan ikisini kurtarmayı başarırken, üçüncü servis kırma puanında Venus Williams’ın backhandine cevap veremedi Britanyalı tenisçi.

Konta’nın Wimbledon 2017’de başardıkları onu dünya sıralamasında ilk beşe taşıyacak. Ancak bu günler onun değil Venus Williams’ın. Zamanın Venus Williams için geçtiğini düşünürken Amerikalı raket herkese ne kadar bilge olduğunu gösterdi..

WIMBLEDON FİNALİ HANGİ KANALDA? NE ZAMAN?

Kadınlar Wimbledon finali Eurosport ekranların canlı olarak yayınlanacak ve 14 Temmuz Cumartesi günü Türkiye saati ile 14.00’da başlayacak..

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir