Türkiye Fed Cup’ta Portekiz’i Yendi

Fed Cup’ta mücadelesi devam eden Türk Milli Takımı, ikinci grup mücadelesinde Portekiz’i toplamda 2-1 yenerek grupta ilk galibiyetini aldı..

Fed Cup’ta ikinci gün karşılaşmaları devam ederken 1. Grup C kategorisinde mücadele eden milli takımımız ilk mücadelesinde dün Letonya’ya kaybetmişti. 

Bugün ise ikinci mücadelesine çıkan Türk Milli Takımı Portekiz’i 2-1 yenerek kadın tenisinin dünya kupasında şansını sürdürdü.

TEKLERDE İYİ BAŞLADIK, ÇİFTLERDE SONUÇLANDIRDIK

Türkiye-Portekiz mücadelesi İpek Soylu-Ines Murta maçı ile başladı. Temsilcimiz ilk seti kaybettikten sonra ondan sonraki iki seti rahat kazanarak maçı da 2-1 kazanmış oldu.

Bu sonuçla milli takımımız mücadelede 1-0 öne geçti. İkinci maç ise Çağla Büyükakçay ve Michelle Larcher De Brito arasındaydı.

Maç boyunca aslında tam anlamıyla gücünü ve kalitesini gösteremeyen Türkiye’nin 1 numarası Çağla Büyükakçay, ilk seti kaybettikten sonra toparlanır gibi oldu ve ikinci seti kazandı. Üçüncü sette ise öne geçmesine rağmen seti kaybedip maçı da 2-1 kaybetmiş oldu.

Son maç ise çiftlerde Çağla Büyükakçay,İpek Soylu ve Francisca Jorge,Michelle Larcher De Brito arasında oynandı.

Mücadelenin ilk setini Tie-Break ile kaybeden Fed Cup Türkiye milli takımımız sonraki iki sette adeta kendine geldi.

Milli takımımız İpek ve Çağla’nın kaliteli ve net oyunu ile son iki sette sadece 5 oyun verip maçı 2-1 kazandı.

Bu sonuçlarla birlikte Türkiye-Portekiz Fed Cup eşleşmesinin galibi Türk Milli Takımı’mız olmuş oldu.

Fed Cup’ta mücadeleler yarın tamamlanacak. Şu an grubun içinde Letonya’nın 1 galibiyet ve 1 mağlubiyeti, Portekiz’in 2 mağlubiyeti, Türkiye’nin 1 galibiyet 1 mağlubiyeti ve Büyük Britanya’nın 2 galibiyeti bulunuyor.

Milli takımımız yarın(10 Şubat Cuma) Büyük Britanya ile kader maçına çıkacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir