Teşekkürler Tuna Altuna!

Türk tenis tarihinde ilk defa ATP seviyesinde ve çiftlerde finale yükselen Tuna Altuna, çifti Alessandro Motti ile finalde karşılaştıkları rakiplerine 2-0 yenilip ikinci oldu..

Istanbul Open’ın son gününün ilk maçında çiftler finali temsilcimiz Tuna Altuna ve Alessandro Motti çifti ile Jiri Vesely ve Roman Jebavy çiftini karşı karşıya getirdi.

Maça çok hızlı başlayan Jiri Vesely ve Roman Jebavy çifti, ilk seti çok hızlı bir şekilde 6-0 aldı.

Ardından ikinci sette biraz daha toparlanmaya çalışan Altuna&Motti çifti geri dönmeye çalışsa da çok baskın bir oyunla oynayan Vesely&Jebavy çiftine karşılık veremedi ve bu seti de 6-0 kaybederek turnuvada ikinci olmuş oldu.

Maç sonu basın toplantılarında konuşan Tuna Altuna: Beraber oynamak istiyoruz. Keşke böyle hep yarı finale, finale gelsem de finali böyle kaybetsem bunu tabii ki tercih ederim. Bu final bana büyük bir baskı uyguladı. Gece duvar bana baktı, ben duvara baktım; uyuyamadım. Umarım Wimbledon için 4-5 haftayı iyi geçirip sıralamamı yükseltirim.” dedi.

Şampiyon çift ise beraber Davis Cup’ta güzel bir yıl geçirmek istediklerinden ve bu galibiyetlerinden dolayı çok mutlu oldukların bahsetti.

Günün ikinci maçında ise 17.00’da Milos Raonic-Marin Cilic tekler finalinde karşı karşıya gelecek ve mücadele Sports TV’den canlı olarak ekranlarınıza yansıyacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

1 Yorum

  1. Tuna Altuna ve Alessandro Motti çifti Istanbul Open'da ikinci oldu! Detaylar haberimizde. #istanbulopen {} - Haberdizin.com | En Çok Haber...

    […] Haberin Devamı altuna Çifti Teniscim vesely […]

Sizin yorumunuz nedir?