Sydney’de Johanna Konta Rüzgarı

Büyük Britanyalı tenisçi Johanna Konta, dünya 3 numarası Radwanska’yı Sydney WTA finalinde 2-0 yenerek büyük bir zafere imza attı..

Teniste 2017, hızlı bir şekilde başladı.

Avustralya Açık öncesi oynanan turnuvalar ciddi bir mücadeleye sahne oldu. Geçen hafta muhteşem Qatar finali sonrası Andy Murray ve Novak Djokovic‘in ne kadar iyi bir mücadele sergilediğini görmüştük.

Bu hafta oynanan mücadelelerde ise Sydney‘de kadın tenisinde önemli mücadelelerden biri yaşandı.

Yükselişini sürdürmek isteyen Radwanska, Avustralya Açık öncesi Sydney‘de finale çıkarak önemli bir başarı yakaladı.

Ancak daha büyük bir başarıyı yakalayan isim Büyük Britanya‘nın en önemli kadın tenisçisi Johanna Konta’dan oldu.

Dünya 10 numarası olan Konta, dünya 3 numarası Agzieszka Radwanska‘yı setlerde 6-4 ve 6-2 yenerek büyük bir zafere imza atmış oldu. Bu onun için Avustralya Açık öncesi büyük bir anlam taşıyordu.

Ayrıca büyük bir yükseliş gösteren Eugenie Bouchard yarı finalde daha sonra şampiyon olacak olan Konta‘ya yenildi. Eski dünya 1 numarası olan Caroline Wozniacki ise çeyrek finalde elendi.

Kadın ve erkek tenisinin en prestijli turnuvalarından biri olan Avustralya Açık, 16 Ocak Pazartesi günü başlayacak ve muhteşem bir mücadeleye sahne olacak..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir