Stan Wawrinka’dan Erken Veda

Erkek tenisinin 3 numarası Stanislas Wawrinka Dubai’de düzenlenen ATP 500 serisi tenis turnuvasının ilk turunda dünya 77 numarası Damir Dzumhur’a elendi..

2017 senesinin başında Avustralya Açık yarı finaline kadar yükselip Roger Federer’e elenmekten kurtulamayan dünya 3 numarası Stanislas Wawrinka büyük bir sürpriz yaşadı.

ATP 500 serisi kapsamında olan Dubai Duty Free Championships’in ilk turunda Damir Dzumhur ile karşılaşan Wawrinka, maçın tamamında düşük bir oyun sergiledi.

Maç boyunca tek bir set bile alamayan Stanislas Wawrinka, dünya 77 numarasının dikkatli ve istekli oyununa cevap veremedi ve setleri 7-6, 6-3 kaybedip turnuvadan çok erken bir şekilde elenmiş oldu.

Dubai’de devam eden turnuvada bu maç dışında çok büyük bir sürpriz yaşanmazken Roger Federer’in 55 dakika gibi kısa bir sürede 2. tura yükselmesi ise en dikkat çeken durumlardan biriydi..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?