Sırbistan Davis Cup’ta Yarı Finalde

Sırbistan, çeyrek final karşılaşmalarında İspanya ile oynadığı karşılaşmayı kazanarak Davis Cup 2017’de yarı finale yükseldi..

3 saat süren karşılaşmada, Viktor Troicki ve Nenad Zimonjic ikilisi Pablo Carreno Busta ve Marc Lopez ikilisini 4-6, 7-6(4), 6-0, 4-6, 6-2 lik skorla yendi.

Sırbistan, Eylül’de Fransa’da gerçekleşecek olan yarı final karşılaşmalarına gidecek.

Sırbistan’ın Fransa’ya karşı ilk kez ve tek kazandığı final karşılaşması, 2010 yılında Belgrad’da gerçekleşmişti ve Sırbistan son 4 yıl içerisinde ilk kez yarı finalde yarışabilme şansını elde etti.

Triocki,Cuma günü Carreno Busta’yı yendiği tekli karşılaşmadan sonra, çeyrek finaldeki 2. zaferini kazandı. Novak Djokovic ise tekliler açılış maçını kazanmıştı.

5 kez şampiyonluğu bulunan İspanya, 2012 yılından sonra ilk defa çeyrek finaller için 2 güçlü oyuncusu Rafael Nadal ve Roberto Bautista olmadan yarıştı ve Sırbistan’a karşı ağır bir yenilgi aldı..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?