Sharapova Stuttgart’ta Esiyor

Tenisin en önemli simalarından biri olan Maria Sharapova, Wild Card ile katıldığı Stuttgart’ta ikinci turu da geçerek çeyrek finalde Kontaveit’in rakibi oldu..

15 ay boyunca doping yaptığı gerekçesiyle profesyonel turnuvalardan uzak kalan Maria Sharapova, ilk katıldığı turnuvada 2. turu da geçerek çeyrek finale yükseldi.

Birçok tartışmanın boy gösterdiği bu doping davasında en son Istanbul Cup’ta ilk turda elenip büyük bir sürprize imza atan Eugenie Bouchard tarafından çok sert eleştirilere maruz kalmıştı.

Ayrıca Sharapova’nın neredeyse bütün turnuvalara Wild Card ile katılacağının açıklanması ile eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Yılın en büyük 4 turnuvasından biri olan Roland Garros’ta ise Wild Card verilip verilmeceği daha sonra açıklanacak..

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Not: Wild Card, herhangi bir turnuvaya -turnuva için gerekli bazı şartları yerine getiremediği için- açılan ekstra kontenjandan katılan oyuncu. Wild card kontenjanı; sıralaması turnuva için yeterli olmayan ancak umut vadeden genç oyunculara, uzun süre spordan uzak kalmış profesyonel tenisçilere, turnuvanın düzenlendiği ülkedeki yerel ve popüler sporculara vs. verilebilir. Vikipedi[/box]

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir