Sharapova Stuttgart’ta Esiyor

Tenisin en önemli simalarından biri olan Maria Sharapova, Wild Card ile katıldığı Stuttgart’ta ikinci turu da geçerek çeyrek finalde Kontaveit’in rakibi oldu..

15 ay boyunca doping yaptığı gerekçesiyle profesyonel turnuvalardan uzak kalan Maria Sharapova, ilk katıldığı turnuvada 2. turu da geçerek çeyrek finale yükseldi.

Birçok tartışmanın boy gösterdiği bu doping davasında en son Istanbul Cup’ta ilk turda elenip büyük bir sürprize imza atan Eugenie Bouchard tarafından çok sert eleştirilere maruz kalmıştı.

Ayrıca Sharapova’nın neredeyse bütün turnuvalara Wild Card ile katılacağının açıklanması ile eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Yılın en büyük 4 turnuvasından biri olan Roland Garros’ta ise Wild Card verilip verilmeceği daha sonra açıklanacak..

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Not: Wild Card, herhangi bir turnuvaya -turnuva için gerekli bazı şartları yerine getiremediği için- açılan ekstra kontenjandan katılan oyuncu. Wild card kontenjanı; sıralaması turnuva için yeterli olmayan ancak umut vadeden genç oyunculara, uzun süre spordan uzak kalmış profesyonel tenisçilere, turnuvanın düzenlendiği ülkedeki yerel ve popüler sporculara vs. verilebilir. Vikipedi[/box]

Editör
Takip Edin!

Editör

Editör at Teniscim
Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Editör
Takip Edin!