Kadın tenisinin gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden biri olan ve geçtiğimiz aylarda doping skandalı ile gündeme gelen Sharapova Madrid’de oynanacak turnuva için Wild Card aldı..

Maria Sharapova doping skandalı sonrası uzun bir süre sahalardan uzak kaldıktan sonra sahalara geri dönmeye hazırlanıyor.

Sharapova’nın 2017 yılının Mayıs ayında oynanacak Mutua Madrid Açık tenis turnuvasında Wild Card ile mücadele edeceği kesinleşti.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Wild card; herhangi bir turnuvaya -turnuva için gerekli bazı şartları yerine getiremediği için- açılan ekstra kontenjandan katılan oyuncu. –Vikipedi– [/box]

Turnuva direktörü Manolo Santana konu hakkında: ”Maria son 15 yılın en iyi oyuncularından biri, ayrıca bu turnuvanın önceki şampiyonlarından. Madrid’de her zaman çok iyi oynuyor. Ben onun burada çok fazla motive olacağından ve 2017’deki ilk turnuvalarında iyi sonuçlar çıkaracağından eminim.” dedi.

Eski dünya 1 numarası bu turnuvayı finalde Simona Halep’i yenerek 2014 yılında kazanmıştı.

2016 yılındaki Avustralya Açık’ta oynadığı maçtan bu yana resmi maçlarda yer almayan Sharapova’nın takviminde 2017 yılı içinde iki farklı turnuva şimdiden yer almış oldu.

Sharapova, Madrid Mutua Açık’tan önce 24 nisanda Stuttgart’ta Porsche Tennis Grand Prix’de mücadele edecek.

Teniscim'e kaydolun!

Tenisten son haberler gelen kutunuzda olacak!

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!