Serena Williams Galibiyetle Döndü

Amerika Açık’tan beri ilk maçına ASB Classic’de çıkan Serena Williams rakibi Pauline Parmentier’yi 6-3 ve 6-4’lük setlerle yenerek bir üst tura çıkmış oldu..

Dünya tenisinin en önemli tenisçilerinden olan eski dünya 1 numarası Serena Williams(No:2), ilk maçına Pauline Parmentier(No:69) karşısında çıktı.

Normalde pazartesi günü oynanması gereken mücadele yağış nedeniyle salı günü oynanabildi.

74 dakikada rakibini yenebilen Williams, eski formundan biraz uzak gözüktü. Ancak bunun daha sezonun ilk maçı olmasından dolayı olduğunu ve çok daha iyi olacağına inandığını belirtti.

Mücadele uzun süre yüksek rüzgarda geçti. Özellikle servis anlamında büyük problem yaşayan iki tenisçi daha sonra buna alışarak maçın sonunu getirdi.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]Williams: “Rüzgar beni gerçekten etkiledi. Ancak daha sonra koçumla konuştum ve bana daha önce birçok kez bunu yaşadığımı  ve başaracağımı söyledi.”[/box]

Ayrıca eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki de rakibini 6-1 6-0 gibi çok net bir skorla yenerek tur atlamış oldu..

 

 

 

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir