Roland Garros Yolu Monaco’da Başlıyor

Tenisin en prestijli turnuvalarından biri olan Roland Garros öncesi toprak kortun en önemli turnuvalarından Monte Carlo, 16 Nisan’da başlıyor..

Bu yıl toprakta oynanan turnuvalar olmasına karşın Monte Carlo’da oynanacak bu büyük turnuva öncesi çok fazla toprak sezonu başladı diyemeyiz. Ancak Monaco’da oynanacak bu muhteşem turnuva ile toprak sezonuna bu büyük turnuva ile başlıyoruz.

Monte Carlo tenis turnuvasının elemeleri başladı. İlk turu birçok ünlü isim direkt olarak geçti.

Novak Djokovic, Andy Murray ve Stan Wawrinka dünyanın ilk 3 numarasını oluşturuyor ancak 2017 senesine muhteşem başlayabilmiş değiller ve

Turnuvada yer almayan en önemli isimlerden birisi ise şu an dünyanın 4 numaralı ismi Roger Federer. Federer, Roland Garros’ta dinç kalabilmek için bu önemli turnuvaya katılmıyor zira bu senenin en büyük 3 turnuvasını kazandı.

16 Nisan’da başlayacak turnuvanın en büyük favorisi her toprak turnuvasında olduğu Rafael Nadal. Rafael Nadal’ın toprak kort turnuvalarında inanılmaz şampiyonlukları bulunuyor ve yılın bu dönemi onun geri dönüşü için büyük bir önem taşıyor..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?