Rogers Cup’ın Erkekler Şampiyonu Zverev!

Finalde isteksiz Roger Federer’i yenip Rogers Cup’ta şampiyon olan Alexander Zverev, genç yaşında gelecek bir numara olmanın sinyallerini verdi..

Kanada’nın Montreal şehrinde gerçekleşen Rogers Cup’ın son gününde çok beklenmeyen şeyler yaşandı.

Şampiyon olursa Nadal’la olan puan farkını 10’a indirip haftaya Cincinnati’de 1 numara olmanın en büyük adayı olacak Roger Federer, hayranlarını, onu izleyenleri ve Federer’i seven küçük büyük herkesi üzen bir görüntü sergiledi.

Final maçı boyunca neredeyse ”Oynamadı” denecek kadar kötü oynayan Federer, sanki dün orada değildi de başka bir yerdeydi sadece vücudu vardı; mental olarak yoktu.

Karşı tarafında ise zor anlarda bile konsantrasyonunu bozmayan Federer’in 20 yaşındaki hali gibi bir adam vardı. Baskı içinde kaldığı anlarda Ace yapması bile muhteşem bir finalde muhteşem bir rakibe karşı ne kadar iyi konsantre olduğunun göstergesiydi.

İlk setin 29 dakikada tamamlanması ve Federer’in servis kırma şansı dahi bulamadan seti 6-3 kaybetmesi çok beklenir bir şey değildi. Federer antrenman yapsa büyük ihtimal daha iyi oynardı.

İkinci sette ise toparlanma sinyalleri veren Federer, eline geçen fırsatları bir bir harcadı, basit hatalarla herkesin ”Bu adam ne yapıyor?” demesine sebep oldu.

Öyle ki Federer, iyi oynadığı puanların bile sonunu getiremeyerek ikinci seti de 6-4 kaybetti ve şampiyonayı 2. tamamladı.

Alexander Zverev ise böyle büyük bir rakibi -rakibi ne kadar kötü oynarsa oynasın- yenerek bir kez daha kendini kanıtlama yolunda büyük bir adım attı.

Federer, böylelikle 600 puan alıp dünya sıralamasında Rafael Nadal’ın 410 puan gerisinde 3. sırada yer aldı. Federer, eğer Cincinnati’de şampiyon olursa ve Nadal, finale çıkamazsa dünya 1 numarası olacak. Ya da Nadal’ın hemen elenmesi ve Federer’in finale çıkması gerekecek. Zira 2. olan 600 puan alacak ve bu dünya 1 numarası olmak için Federer’e yeterli olabilir.

Cincinnati Açık ise şimdiden başlamış durumda ve turlar nasıl bir mücadeleye sahne olacak hep birlikte ”Teniscimde.com”da turnuva boyunca inceleyeceğiz..

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Rogers Cup’ın Erkekler Şampiyonu Zverev!"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback

[…] Haberin Devamı bir cup federer Teniscim […]