Tarih Yazılıyor: Roger Federer Finalde!

Avustralya Açık tenis turnuvasında canlı anlatımını yaptığımız maçta Roger Federer, vatandaşı Stanislas Wawrinka’yı 3-2 yenerek kariyerinin 28. Grand Slam finaline yükseldi.

Not: Maç özeti için haberin altına göz atabilirsiniz.

İnanılmaz bir 2017 Avustralya Açık tenis turnuvası yaşanıyor.

Sanki 2005-2010 seneleri arasında yaşanan bir turnuva izliyor gibiyiz.

Kadın tenisinde iki 35’lik kardeş Serena Williams ve Venus Williams’ın finale yükselmesinin ardından şimdi de erkek tenisinde bir efsane olan 35’lik Roger Federer finale yükseldi.

Federer, maç boyunca inanılmaz şeyler yaşadı. İniş çıkışların inanılmaz fazla olduğu maç 5 sete kadar uzadı.

Maç boyunca servis anlamında sıkıntılar yaşayan Federer, özellikle ilk servisini oyuna sokmakta çok fazla zorlandı.

İlk iki seti 7-6 ve 6-3 kazanan Federer’in 3. sette seti kaybedeceği kimsenin aklına gelmeyen bir şeydi.

Ancak Wawrinka iki kez servis kırıp seti 6-1 kazandı ve durumu 2-1’e getirdi.

WAWRINKA DENEDİ, FEDERER İZİN VERMEDİ

Wawrinka 4. sette 9. oyunda servis kırarak 5-4 öne geçip kendi servis oyununu kazanarak seti 6-4 kazandı ve maçı 2-2’ye getirdi.

Ardından son set öncesi bir sağlık molası alan Roger Federer, yaklaşık 7-8 dakikalık bir aradan sonra korta döndü.

Son sette bir anda momentumu eline alan ekselansları, seti 6-3 kazanıp toplamda 3-2’lik bir galibiyete uzandı ve Avustralya Açık’ta final oynayan en yaşlı isimlerden biri olarak tarihe geçti.

Ayrıca Federer’in 17 Grand Slam kazanması, şu an dünya 17 numarası olması ve 2017’de bunların hepsinin toplanması onun bir uğuru olarak dikkat çekti.

Maçtan sonra röportaj veren Federer: ”Stan harika oynadı. 3. sette kendimi iyi hissediyordum ancak bir anda belki de rahatlamamdan dolayı ciddi anlamda sorun yaşadım ve seti kaybettim. Ardından toparlanıp kazanmak harika bir duygu.” dedi.

Ayrıca Federer’e finalde olası gerçekleşebilecek bir Rafael Nadal eşleşmesi soruldu. Federer: ”Rafa muhteşem bir oyuncu. Kariyerimde ona karşı çok maç da kaybettim. Onunla oynamak her zaman büyük bir zevk. İlk turlarda final hakkında pek konuşmuyordum ancak artık konuşabilirim rahatlıkla. Onunla maç yapmak bir tarih olacaktır.” dedi.

Roger Federer, yarın oynanacak Rafael Nadal-Grigor Dimitrov mücadelesinin kazananı ile Avustralya Açık 2017 finalinde karşılaşacak.

Avustralya Açık erkekler finali pazar günü saat 11.30’da Teniscimde.com üzerinden canlı anlatımla sizinle olacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir