Roger Federer Avustralya Açık’ta Çeyrek Finalde!

Avustralya Açık tenis turnuvasında canlı anlatımını yaptığımız Nishikori-Federer maçını Federer harika bir oyunla kazandı ve adını 13. kez çeyrek finale yazdırdı..

Not: Maçın özeti haberin altında.

2017’nin ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık’ta efsaneler yollarına devam ederken şu an en üst noktada bulunan oyuncular ise eleniyor.

Gerçekten ilginç ve ilgi çekici bir tenis turnuvası izliyoruz. Dünya 2 numarası Novak Djokovic’in elenmesinin ardından bugün de dünya 1 numarası Andy Murray turnuvaya veda etti. 

Ancak 4 saat boyunca sizler için canlı anlatımını yaptığımız Roger Federer-Kei Nishikori maçında Roger Federer klasını ve yılların verdiği tecrübesini konuşturup dünya 5 numarasının kendisini turnuva dışına itmesine izin vermedi.

Roger Federer, Kei Nishikori’yi toplamda 3-2, setlerde de 6-7, 6-4, 6-1, 4-6, 6-3 yenerek çeyrek finale yükseldi.

5 SET: 3 SAAT 24 DAKİKA

Aslında Federer’in servis performansının ne denli hızlı olduğunu anlatmaya bu istatistik yeterli oluyor. 5 sete giden mücadeleler genelde 4 saati aşan maçlar oluyor. Ancak maç boyunca 24 Ace atan Roger Federer bazı oyunları 1 dakikanın altında tamamlayarak çok hızlı bir maç çıkardı.

İlk servisinden %80 gibi harika bir rakamla puan çıkaran Federer, maçta oynanan bütün sayıların 169’unu kazanıp Nishikori’ye karşı 28 sayı daha fazla kazanmış oldu.

NISHIKORI DENEDİ AMA OLMADI

Nishikori özellikle 4. sette oyunu Federer egemenliğinden alıp kendi lehine çevirmeye çaba gösterdi. Ve set içinde bunda başarılı olarak seti kazandı. 5. setin ilk oyununda Federer’in servisine iyi return’ler yapsa da Federer en zor anlarda ortaya çıkardığı servis silahını kullanıp oyunu kazandı.

İlk oyundan sonra tamamen Federer’in istediği bir şekilde devam eden mücadele, Federer’in üstünlüğü ile sonuçlandı.

Roger Federer’in kariyerinde 88 tekler şampiyonluğu ve 17 Grand Slam şampiyonluğu bulunuyor. 35 yaşındaki Ekselansları, bu turnuvayı inanılmaz derecede kazanmak istiyor. Şayet Roger Federer bu turnuvayı kazanamaz ise kariyerinde bir daha Grand Slam kazanma şansı kalmayabilir.

Federer, çeyrek finalde Andy Murray’yi eleyen Mischa Zverev ile karşılaşacak..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?