Raonic, Moya ile Yollarını Ayırdı

Milos Raonic, kariyerinin en üst sıralamasına ulaşmasında büyük emeği olan Carlos Moya ile artık çalışmayacağını açıkladı.

Dünya 3 numarası konu hakkında, “Bana bu yıl olağanüstü bir düzeyde yardım ettiği için Carlos’a ve onunla birlikte takımıma da içimdeki en iyi beni çıkarmamda yardımcı oldukları için teşekkür ederim. Carlos yönetimi ve gözetiminde, şimdiye kadarki en iyi oyunumu oynadım. Koçluk ilişkimizi daha fazla devam ettirmeyeceğiz ancak birbirimizi yakın arkadaşlar olarak hatırlayacağız. Onun için en iyisini diliyorum.” açıklamasını yaptı.

Raonic ile eski dünya bir numarası Moya’nın işbirliği 2016’nın Ocak ayında başlamıştı ve Raonic, en iyi sezonuna Roger Federer’i Brisbane’de yenip 8. ATP şampiyonluğunu kazanarak başlamıştı. Raonic, Brisbane’in sonrasında Avusturalya Açık’ta yarı finaline kadar ilerlemiş, Queen’s Club’ta ve Wimbledon’da final görmüştü. En büyük kazanımlarını gerçekleştirdiği 2016’da 3 numaraya kadar yükseldi ve 52 maçtan galibiyetle ayrıldı.

Tenisle ilgili haberleri takip etmekten ve tenis izlemekten zevk alıp onunla ilgili yazmayı, okumayı ve konuşmayı sever; bu yüzden Teniscimde!
ersangundogan@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir