Rafael Nadal Madrid’de Şampiyon

Efsane tenisçilerden biri olan toprak kortun vazgeçilmez ismi Rafael Nadal, Barcelona’dan sonra Madrid’de de şampiyon olarak 1000 puanın sahibi oldu..

ATP 1000 serisi kapsamında oynanan Madrid Open 2017’de toprak kortta fırtına gibi esen Rafael Nadal şampiyonluğa uzandı.

Final maçında Dominic Thiem’i zor ama güzel bir karşılaşmanın ardından 7-6 ve 6-4’lük setlerle 2-0 yenen Rafael Nadal, Roland Garros öncesi son turnuva olan Roma öncesinde Roger Federer’den daha fazla puana sahip olmayı garantileyerek yeni dünya 4 numarası oldu.

Tabii ki bunda Roger Federer’in 3 büyük turnuvayı kazandıktan sonra hiçbir turnuvaya çıkmaması ve Fransa Açık’ı bekliyor olması da büyük bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Roma’da Roger Federer dışında ilk 10 numaradan herkesin oynayacak olması da Rafael Nadal’ın bu turnuvayı da kazanıp kazanmayacağı konusunda ciddi soru işaretleri aklımıza getiriyor.

Yarı finalde de Novak Djokovic’i eleyen Nadal, toprak kortta nasıl bir ekol olduğunu yine bütün dünyaya kanıtladı ve kanıtlamaya da devam ediyor..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir