Petra Kvitova’dan Üzücü Haber

Geçtiğimiz gün elinden bıçaklanarak hastaneye kaldırılan Petra Kvitova hakkında doktorlar önemli açıklamalar yaptı ve Kvitova’nın tenis hayatının riske girebileceğinden bahsettiler..

İki kez Wimbledon şampiyonu Petra Kvitova, Çek Cumhuriyeti’ndeki apartmanında bir hırsız tarafından salı sabahı saldırıya uğradı, kendini korumak isteyen Kvitova sol elinden ciddi derecede hasar gördü.

BBC ve Kvitova’nın ekibi tarafından doğrulanan korkunç saldırı, binaya elektrik sayacını kontrol etmek için girdiğini girdiğini söyleyen bir adam tarafından gerçekleştirildi. Banyoda başlayan çekişmede saldırgan ilk olarak bıçağı Kvitova’nın boğazına dayadı. Bu tehlikeden kendini kurtarmayı başarabilen tenisçi, sol elinin ciddi hasar almasına mani olamadı.

Kvitova, Facebook üzerinden de: “Kendimi savunurken sol elim ciddi derecede yaralandı. Sarsılmış durumdayım ve yaşadığım için şanslıyım. Yaralanmam çok ciddi ve uzmanlar tarafından görülmesi gerekiyor ancak beni merak ediyorsanız, ben güçlüyüm ve bununla savaşacağım.” mesajını paylaştı.

Prostejov polisi tarafından 30’lu yaşlarından bir adam olarak tarif edilen saldırgan henüz yakalanabilmiş değil.

Çek Fed Cup ekibinin sözcüsü olan Karel Tejkal, saldırıyı “planlanmamış bir saldırı” olarak nitelendirdi. Çek televizyonlarına verdiği kısa röportajda: “Kariyerinin sonu olacağını düşünmüyor bile. Petra bana: “Aylarca hatta yıllarca sürse bile onlarla bir arada olmama izin ver -Fed Cup Takımından söz ediyor-” dedi. Tekrardan ileriye dönük çalışmalar yapmak istiyor.” diyerek durumun ciddiyetini anlatmış oldu.

Petra’nın sol elindeki yaralanma tenis hayatını etkileyebilir. Kvitova sol eliyle oynuyor ve çift el backhand’e sahip. Salı günü çocuklara yardım etkinliğine katılacak Kvitova, ülkenin ikinci büyük şehri olan Brno’daki hastaneye 40 mil uzaktaydı. Sözcüsü Katie Spellman, Kvitova’nın hastaneye nakledildikten sonra 4 saat ameliyat gördüğünü, sol elindeki parmaklara giden 5 tendonun ve 2 sinirin hasar gördüğünü söyledi.

Spellman ekledi: “Zararın boyutu göz önüne alınırsa ameliyat çok iyi geçti.” Kvitova’nın eli 6 ila 8 hafta boyunca alçıda kalacak ve 3 ay boyunca herhangi bir ağırlık kaldıramayacak. Spora ise ne zaman döneceği henüz bilinmiyor.

maxresdefault

Medstar Georgetown Üniversitesi Hastanesi’nden Dr. Michael W. Kessler, elin bıçaklanmasından sonra meydana gelen sinir yaralanmaları elde hissizlik, uyuşuluk yapabilmesinden dolayı tekrar tenis oynama konusunda yıkıcı bir duruma neden olabileceğinden bahsetti.

Kvitova’nın yaralanmasının getirilerini bilmeyenler için Kessler: “Tendon yaralanmaları ile bir forehand veya bir backhand vurmak gerçekten zordur, fakat biz teniste dokunuş hakkında, drop shot ya da öyle bir şey hakkında konuştuk.” dedi. “Parmak uçlarından destek gelmemesi de belirgin olarak zorlayıcıdır.” diyerek ciddi problemler olabileceğinin altını çizdi.

Tenisle ilgili haberleri takip etmekten ve tenis izlemekten zevk alıp onunla ilgili yazmayı, okumayı ve konuşmayı sever; bu yüzden Teniscimde!
ersangundogan@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir