Ostapenko 20 Yaşında Fransa Açık Şampiyonu!

Jelena Ostapenko, 20 yaşında, dünya 2 numarası Simona Halep’i Fransa Açık finalinde yenerek kariyerinin ilk Grand Slam şampiyonluğuna ulaştı..

Fransa Açık 2017 kadınlar finali bugün Jelena Ostapenko ve Simona Halep arasında oynandı ve muhteşem bir mücadeleye sahne oldu.

20 YAŞINDA FRANSA AÇIK FİNALİNE YÜKSELMİŞTİ

Jelena Ostapenko 8 Haziran 1997 doğumlu ve iki gün önce 21 yaşından gün aldı. Bu şekilde genç bir oyuncunun Fransa Açık finaline çıkması ise Ana Ivanovic’ten beri görülmemişti.

Yaşının getirdiği heyecanın yanında gerideyken maçı çevirip kazanan Ostapenko, inanılmaz bir başarının mimarı oldu.

İKİNCİ KEZ KAYBETTİ

2014 senesinde Fransa Açık finaline yükselen Simona Halep, bu sene %100 favori gösterildiği finalde Ostapenko’nun enerjisini kıramadı.

O finalde Maria Sharapova’ya kaybeden Romen yıldız, bu kez kesinlikle galip gelmek istiyordu ancak Ukraynalı genç yıldız adayı Ostapenko buna izin vermedi.

BEKLENMEDİK DERECEDE MUHTEŞEM MÜCADELE

Ostapenko, özellikle oyununda geliştirdiği birçok şey olsa da hiç bitmeyen kazanma arzusu ile sürekli mücadele etti.

İlk seti 6-4 kaybeden Ukraynalı, Roland Garros finalinde mücadele ettiğini ikinci setin ortalarında tam anlamıyla anladı ve geri dönüş başladı.

Seti, ilk seti kaybettiği skor olan 6-4 ile kazandı ve mücadeleyi final setine taşıdı. Final setinde geri düşmesine rağmen yine geri dönen Ostapenko, seti 6-3 kazanarak olağanüstü bir başarıya imza attı.

Ostapenko, bu inanılmaz şampiyonluk ile 2 milyon 100 bin Amerikan Doları’nın da sahibi oldu. Ayrıca Ostapenko, 35 sıra birden yükselerek yeni dünya 12 numarası oldu. Simona Halep ise 4. sıradan 2. sıraya yükseldi ve 1. sıradaki Angelique Kerber ile puan farkını çok aşağıya çekti..

Fransa Açık erkekler finalinde ise Rafael Nadal ile Stan Wawrinka yarın karşı karşıya gelecek ve Teniscimde.com canlı anlatımla sizlerle olacak..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir