Novak Djokovic Oyunundan Umutlu

Novak Djokovic, Madrid Açık’taki yarı finalde Rafael Nadal’a yenildikten sonra iyimser kaldı ve Roma’da pozitif sonuçlar alacağı hakkında açıklamalarda bulundu..

Dünya 2 numarası Novak Djokovic, Ocak ayındaki Katar Açık’tan beri herhangi bir turnuvanın yarı finalinde bulunmadı ve tekrar iyi oyuncuların arasında yer almanın iyi hissettirdiğini dile getirdi.

“Büyük bir karşılaşmanın yarı finalinde oynamak ve hayatımdaki en iyi rakiplerden birine karşı oynamak gerçekten güzeldi. Aylarca bunu hissetmiyordum bu yüzden bunu hissetmek harika.” dedi.

Ve devam etti; “Olumlu bir hafta, olumlu bir deneyim oldu. Söylediğim gibi gelecek hafta Roma’da pozitif şeylerin olumsuzluklardan daha fazla olacağını düşünüyorum. Daha iyi ve daha güçlü bir şekilde devam etmeyi umuyorum.”

“Rafael açıkçası bugün daha iyi bir oyuncuydu. Kazanmayı hak etti. Başlangıcından bitişine kadar oyunu kontrol etti.”

“Bu benim açımdan çok yüksek bir tenis değildi. Çok zorlanıp çok hatalar yapıyordum ve kalitesi çok yüksekti. O özellikle ilk sette istediği ne varsa yapmayı başardı.” diyerek Rafael Nadal’ın hakkını verdi.

Rafael Nadal ise şu sıralarda devam eden Madrid Açık 2017 finalinde Dominic Thiem ile karşılaşıyor..

Alanı uluslararası ilişkiler olan Beyza, alanında yazdığı makalelerin yanı sıra tenisle ilgili makale yazmaktan da keyif alıyor.
beyzadurmaz@teniscimde.com

Sizin yorumunuz nedir?