Nick Kyrgios’tan Muhteşem Galibiyet

Miami Açık çeyrek finalinde Alexander Zverev’i muhteşem bir maç sonuçu 2-1 yenen Nick Kyrgios yarı finalde Roger Federer’in rakibi oldu..

ATP 1000 serisi kapsamında neredeyse bir Grand Slam önemi taşıyan Miami Açık’ta sona yaklaşıyoruz. Rafael Nadal’ın Fabio Fognini ile bugün oynayacağı yarı final mücadelesi öncesi son yarı finalist de Zverev ve Kyrgios arasındaki mücadele sonrasında belli oldu.

MUHTEŞEM 2. SET

Karşılaşmanın ilk seti Kyrgios’un üstünlüğü ile 6-4 sona erdi. Ancak öyle bir 2. set yaşandı ki izleyenler mücadelenin ve yorgunluğun en üst seviyeye çıktığı anlara tanıklık etti.

İkinci set Tie Break’e gittikten sonra eşitlik devam edince Tie Break de uzadı. Setin puanlarında 11-9’la üstünlük kuran Zverev setlerde durumu eşitledi.

KYRGIOS FEDERER’E GÖZ KIRPTI

Maçın son setini 6-3 ile kazanan Nick Kyrgios, erkek tenisinin gelecekteki en iyi tenisçi adaylarından olan rakibi Alexander Zverev’i toplamda 2-1 yenip Miami Açık’ta yarı finale yükselmeyi başardı.

Hızlı reaksiyonlarıyla kendinden söz ettiren Kyrgios, Miami Açık yarı finalinde Tomas Berdych’i 2 maç puanı çevirip yenen ”gençliğinin baharında” Roger Federer ile karşı karşıya gelecek.

Rafael Nadal-Fabio Fognini mücadelesi bu akşam 20.00’da ülkemizde Miami Açık’ın yayın haklarını elinde bulunduran Bein Sports üzerinden izlenebilecek. Roger Federer-Nick Kyrgios mücadelesi ise bu mücadelenin sonrasına yayınlanacak.

—Federer-Berdych,Kyrgios-Zverev Maç Özetleri—

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir