Nadal Miami’de Finalde

Eski dünya 1 numarası Rafael Nadal, Fabio Fognini’yi 6-1, 7-5’le yenilgiye uğrattı ve Miami Açık’ta finale yükselen ilk isim oldu..

Eski dünya 1 numarası Nadal turnuvada 13. kez bulunuyor ve Miami Açık finallerinde 2005-2008-2011-2014 yıllarında kaybetti.

Nadal, “Burada kazanmak harika bir duygu, kazanamamak büyük bir olay olurdu.” dedi.

Nadal’ın pazar günü oynanacak finaldeki rakibi, cuma gecesi Roger Federer ile Nick Kyrgios arasındaki maçın sonrasında belli olacak.

2007 yılından bu yana ilk kez yarı finalde olan Fognini, 30 derece güneş altında dikkatsiz görünüyordu. Nadal maçı 12 basit hata ile tamamlarken Fognini 38 basit hata ile tamamladı.

Fognini: “İlk seti ona hediye ettim, gerçekten çok kötü oynadım.” dedi.

Nadal ise, “Fabio harika bir oyuncu. Maç garipti ve çok fazla ritim yoktu. İkinci set biraz sertti.” dedi.

–Nadal-Fognini Maç Özeti(Yazı Devam Ediyor)–

Nadal, son zamanlarda pratik yaparken ayakkabılarından dolayı sorun yaşadığını, bunun sadece kendisinin başına geldiğini söyledi. Efsane tenisçi ayakkabıları hakkında: “Garip, belki de daha güçlü bir şekilde bağlamalıyım.” dedi.

İkinci set Fognini çift hata yaparak 6-5 geriye düştü. Nadal bunun üzerine maçın kalanını keyifle sürdürdü ve son oyunu da alarak setten 7-5, maçtan da 2-0 galip ayrıldı. Nadal bunun hakkında: “İyi oynadım, bu dönüş fırsatlarını iyi değerlendirmeliyim.” dedi.

Nadal bu yıl 19 galibiyete karşın sadece 4 mağlubiyet yaşadı.

Eğer Federer bu gece Kyrgios’u geçerse bu sene 3. kez Rafael Nadal-Roger Federer karşılaşması izleyeceğiz. Bu maçların ilkinde Roger Federer 2017 Avustralya Açık finalinde 3-2 kazanmış, ikinci maç Indian Wells 4. turunda oynanmış ve yine Roger Federer 2-0 kazanarak bir üst tura yükselmişti.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?