Murray, Wimledon’da Tutulamıyor

Wimbledon’da son şampiyon Murray, Fransız Benoit Paire’i 3-0’la geçerek çeyrek finale yükseldi..

Drop shotlarla dünya 1 numarası Murray’nin bel sakatlığının üzerine giden Fransız raket bu taktiğinde başarılı oldu ve Murray’nin topu sıkça fileye vurmasını sağladı. Ancak Paire’in unuttuğu bir şey vardı; teniste bu tarz oyunlara karşı alternatif vuruşlar vardır.

Son şampiyon Murray, rakibini 7-6, 6-4 ve 6-4’lük setlerle eleyerek Wimbledon’da arka arkaya onuncu çeyrek finaline yükseldi ve çeyrek finalde Sam Querrey’in rakibi oldu.

Murray maçın ardından şunları söyledi:

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]‘’Bu maç açık ara en iyisi, en temiziydi. Bu maçta topa istediğim gibi vurabildim. Bunun için çok mutluyum. Son günlerde yaptığım antrenmanlar da çok iyi geçiyor. İlk iki maçta iyi oynadığımı hissedememiştim ama bu maçta kesinlikle daha iyi hissettim. Turnuvanın başında da söylediğim gibi eğer sonuna kadar gitmem gerekiyorsa, 7 maçı da oynayabilecek durumdayım. Kesinliklikle final oynamak istiyorum ve evet, şu ana kadar iyi iş çıkardım.’’[/box]

Uzun boyu ve bıyıkları ile dikkat çeken 28 yaşındaki Fransız tenisçi Paire’in yeteneği ve atletizmi tartışılamaz bir konu ancak kortta sergilediği oyun sıradan olarak nitelendirilebilir.

Andy Murray daha önce dünya 46 numarası Paire kadar düşük sıralı bir tenisçiye Wimbledon’da hiç kaybetmedi ve son dokuz yılda hiçbir Fransız rakete herhangi bir Slam’de yenilmedi. Öte yandan Paire ise çim kortta ilk kez ilk 20 içerisinden bir oyuncuyla karşılaştı.

Geçen sene başında dünyada 18. sıraya kadar yükselen Paire, ilk sette servis kırmasına ve 3-2 öne geçmesine rağmen Murray arka arkaya aldığı 3 oyunla toparlandı ve seti kazanmayı bildi. Murray’nin çantasında taşığı motivasyon notları da dikkat çekiyordu.

İkinci sette de oyunlar 3-3’le dengeye geldiğinde Paire’in sürdürdüğü drop shotlar karşısında bir adım öne geçen Murray seti 6-4’le kazanmayı başardı.

Murray karşısında 50 winner vuruş yapan ve ilk kez bir Grand Slam’de çeyrek finale çıkmaya çalışan Paire de seyirci tarafında takdir gördü. Ancak son seti de 6-4 kazanan Murray, turda ardı ardına aldığı 26. galibiyet ile çeyrek finale ulaşmayı başardı.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir