Muguruza, Wimbledon’daki Kadar Etkileyici

Bütün oyuncular kazanmak ister ancak bazen birileri kazanmayı diğerlerinden daha çok arzular. Garbine Muguruza, cumartesi günü bu oyunculardan biriydi..

Muguruza, Cincinnati yarı finalinde Karolina Pliskova ile karşılaştı. İspanyol raket, Pliskova’yı karşılaştıkları 7 maçın sadece 1’inde, ilk karşılaşmalarında yani 4 sene önce yenebilmişti. Dünya 1 numarası Pliskova çok zor bir rakip olabilir ancak iki büyük turnuva kazanan Muguruza, maçı kazanmaya çok kararlıydı.

Muguruza maçtan sonra: ‘’Gerekirse kortta ölebilecek durumdaydım. Bilmiyorum, sadece istedim.’’ dedi.

Ohio’da Madison Keys ve Svetlana Kuznetsova’ya karşı uzun süren iki maçta da hayatta kalmayı başaran Muguruza’nın Pliskova karşısında ölmesine gerek kalmayacaktı. Cumartesi günü Muguruza sadece kazanmaya yetecek kadar değil, dünya bir numarasının önüne geçebilecek kadar da iyi bir oyun sergiledi ve 6-3 ve 6-2 ile finale yükselmeyi başardı.

Daha önceki maçlarda inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Muguruza, bu maçta istikrarlı bir performans gösterdi. İyi servis attı, servis oyunlarının %70’ini kazandı ve servis kırdırmadı. Pliskova’nın ikinci servisini attığı oyunların %75’ini kazanan Muguruza en iyi servis atan oyunculardan birine karşı 14 kez servis kırma şansı yakaladı. Tüm hafta olduğu gibi Muguruza sabırla ve kontrollü bir şekilde oynadı. Şansı yakaladığı zaman agresif oyunlar sergilese de İspanyol raket kontrolü elden bırakmadı.

Muguruza’nın Cincinnati’de gösterdiği performansın Wimbledon’daki kadar etkileyici olmasının yanında Wimbledon’dan hemen sonra bu şekilde oynayabilmesi de takdir topladı. Amerika’ya herkesten bir hafta önce giden Muguruza, buraya ve sert korta alışmış gözüküyor. Kariyeri boyunca buradan pek mutlu ayrılamasa da İspanyol oyuncu New York’a kadar erken gelmenin avantajını performansına yansıtmak istiyor.

‘’Mücadelemi sürdürmek istiyorum.’’ diyen Muguruza bu yaz kendisini çok zorladığını düşünenlere cevap vererek formunu korumayı arzuladığını ifade etti.

Muguruza, bugün Türkiye saati ile 21.00’da Simona Halep ile finalde karşı karşıya gelecek..

İçerik Hakkındaki Yorumlar

avatar
  Abonelik  
Bildir