Wimbledon şampiyonu Garbine Muguruza, ilk Western & Southern Open(Cincinnati) şampiyonluğu için Simona Halep’i yenerek harika geçirdiği yaza bir kupa daha ekledi..

Herkes Muguruza ve Halep maçının çok ciddi bir mücadeleye sahne olacağını beklerken Muguruza 6-1, 6-0 gibi ezici bir performansla şampiyonluğa ulaştı.

Bu gece oynanan maçta çok ilginç de bir ayrıntı vardı. Halep, bu maçı kazansaydı dünya 1 numarası olacaktı ancak Muguruza, Halep’i galibiyetin yanına bile yaklaştırmadı.

Cincinnati’de ilk şampiyonluğuna ulaşan İspanyol tenisçi Muguruza, bu sene Wimbledon’ı kazanarak inanılmaz bir başarıya da imza atmıştı.

Halep finale kadar çok fazla ivme kazanmıştı. Sezonun başında bir diz sakatlığı yaşasa da iyi hissetti ve iyi hareket ediyordu. Romen, pazar gününe kadar hafta boyunca hiç set kaybetmemişti.

Muguruza, ilk sette 2-0 öne geçti ve kontrolü ele geçirdi. 23 dakika süren sette Halep, sadece 12 sayı kazandı. Muguruza, ikinci sette de tekrar tekrar servis kırdı ve maçta sadece iki servis kırdırma puanı verdi.

Maç sonunda birbirlerini tebrik eden iki oyuncu, gelecek turnuvalarda da birçok kez mücadele edeceğe benziyor..

Teniscim'e kaydolun!

Tenisten son haberler gelen kutunuzda olacak!

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!