Monte Carlo’da 10. Kez Şampiyon Nadal

Monte Carlo Masters finalinde Albert Ramos-Vinolas’ı yenen dünya 7 numarası Rafael Nadal toprak kort sezonuna bir şampiyonluk ile başlamış oldu..

Dün gerçekleşen yarı final mücadelesinde çok trajik bir şekilde finale yükselen eski dünya 1 numarası Rafael Nadal, turnuvada büyük bir çıkış gerçekleştiren Albert Ramos-Vinolas’ı kolay bir şekilde yenerek Monte Carlo Masters’ı 10. kez kazandı.

Bu sene en büyük 3 turnuvanın Roger Federer tarafından kimseye bırakılmaması tenis için inanılmaz bir şey olarak görülüyor ancak uzun süredir formsuz olan Rafael Nadal’ın 2017 senesinde yine Federer gibi harika bir çıkış yapması onların ne kadar konsantre olduğunu gösteriyor.

ATP 1000 serisindeki Indian Wells ve Miami Açık’ı kazanan Roger Federer hatırlayacağınız üzere bir Grand Slam olan Avustralya Açık’ı da kazanmıştı.

4. en büyük turnuva olan ve toprak zeminin ilk en büyük turnuvası ünvanına sahip olan Monte Carlo, Roger Federer’in turnuvaya katılmayacağının açıklanmasının ardından akıllara direkt olarak Rafael Nadal’ı getirdi. Şayet Nadal toprak kortta inanılmaz bir üstünlük kurmuş durumda.

Ve Rafael Nadal da bir sürprize yer vermeyerek en büyük rakiplerinin elenmesi üzerine dikkatlı bir şekilde her maçına konsantra oldu ve turnuvayı kazandı.

Bir sonraki Grand Slam olan Roland Garros’ta ise neler olacağı büyük bir merak konusu olarak tenis severlerin karşısına çıkıyor..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir