Milos Raonic ve Bernard Tomic’ten Muhteşem Maç

Dünya 6 numarası Milos Raonic, dünya 40 numarası Bernard Tomic’i iki seti de Tie-Break’e giden maçta 2-0 yenerek Istanbul Open’da yarı finale yükseldi..

Istanbul Open’da muhteşem maçlar oynanmaya devam ediyor. ATP 250 serisi turnuvası olmasına rağmen oyuncuların kalitesinden oynanan tenisin muhteşemliğine kadar her şey ATP 500-1000 serisi bir turnuva gibi gerçekleşiyor.

Bugün bunun en büyük örneğini dünya 6 numarası ve dünya 40 numarası arasında oynanan çeyrek final mücadelesinde yaşadık.

Raonic’in 25 Ace attığı ve 228 kilometrelere çıkan servis performansıyla oyununu taçlandırdığı mücadelede Tomic de oyunda vurduğu keskin toplar ve drop-shotlar ile Raonic’e zor anlar yaşattı.

Maç boyunca muhteşem bir mücadele yaşanırken izleyenler birçok kez ne kadar üst düzey bir maç izlediklerini belli eder şekilde heyecanlanıp uzun süre alkışladılar.

Maçın sonunda diri kalan Raonic maçı iki Tie-Break sonunda 7-6 ve 7-6 kazanarak yarı finale yükseldi.

Raonic maç sonu basın toplantısında: ”Bazen zorlandığınız maçlar olabiliyor. Ancak bugün sonunda diri kalabildim. Servislerim de motivasyonumu yüksek tutmama neden oldu. Set sayısı karşıladığımda attığım Ace beni oyuna geri döndürdü.” dedi.

Milos Raonic yarın Victor Troicki ile karşılaşacak ve karşılaşma Sports TV’den canlı yayınlanacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

1 Yorum

  1. Milos Raonic ve Bernard Tomic'ten Muhteşem Maç | Tenis; Teniscimde! #istanbulopen {} - Haberdizin.com | En Çok Haber...

    […] Haberin Devamı numarası raonic Teniscim tomic […]

Sizin yorumunuz nedir?