Miami’de Kadınlar Finali: Konta-Wozniacki

Miami Açık 2017 kadınlar finalinde eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki ve İngiliz tenisinin 1 numarası Johanna Konta karşı karşıya gelecek..

Her iki oyuncu da Key Biscayne’de beklenilmedik ama yerinde bir turnuva sürdürüyorlar ve muhteşem performanslarla finale kadar çıktılar.

Miami Açık WTA kadınlar turnuvasında sürpriz şeyler yaşandı. Konta 11, Wozniacki ise 14. sıradaydı ve daha önce hiçbiri Crandon Park’ta bulunmamıştı. Fakat 2017’de tutturdukları muhteşem formla sıkı sıkıya ilerlediler ve bu finali hakettiler.

Konta bu sezon 18-3’lük, Wozniacki ise 23-6’lık bir seri yakalamış durumda. Johanna Konta, şimdiye kadar aralarında olan tek karşılaşmayı 6-3 ve 6-1 ile 2-0 kazandı. İngiliz uyanık olan taraftı ve Danimarkalı’yı alt etmesini bildi. Akıllarda şu soru yankılanıyor: Konta Miami’de yine kazanıp Miami’nin en iyisi olabilecek mi?

Perşembe günü, yarı final mücadelesinde Karolina Pliskova’yı 2-1 deviren eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki ise muhteşem bir galibiyete imza attı ve bir gözdağı vermiş oldu.

Wozniacki, WTA turunun son zamanlarda atak yapan oyuncusu Konta’yı yakalamanın bir yolunu bulabilecek mi? Pliskova’yı başından atmak ve onu yenmek için elinden geleni yapan ve sonunda mutlu sona ulaşan Wozniacki, Pliskova’ya gösterdiği direnci gösterebilirse Johanna Konta’yı alt üst edebilir.

İşte bu muhteşem final mücadelesi bu akşam 20.00’da Bein Sports ekranlarında sizlerle birlikte olacak..

Alanı uluslararası ilişkiler olan Beyza, alanında yazdığı makalelerin yanı sıra tenisle ilgili makale yazmaktan da keyif alıyor.
beyzadurmaz@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir