Marsel İlhan Yendi, Türkiye Turladı!

Davis Cup mücadelesinde milli takımımızı temsil eden sporcularımızdan Marsel İlhan, Güney Kıbrıslı rakibini yenerek Türkiye’nin tur atlamasını sağladı..

Davis Cup’ta devam eden mücadelelerde Güney Kıbrıs ile eşleşen Türk Milli Takımı, Marsel İlhan’ın bugün aldığı galibiyet sonrası bir üst tura yükseldi.

Marsel İlhan maça çıkmadan önce toplamda 2-1 önde olan ülkemiz 3 galibiyet alan tarafın kazanacağı mücadelede üstün durumdaydı.

İlk 2 maçı kazandıktan sonra çiftlerde yenilen millerimiz, bugünkü mücadelelerin öneminin farkındaydı.

MARSEL İLK SETİ YİNE KAYBETTİ, MAÇI YİNE KAZANDI

Bazen tenisçilerin çok ilginç uğurları olabiliyor. Bu uğurlar kimine göre duş aldığı banyonun yeri, kimine göre kaldığı odanın numarası, kimine göre raketinin rengi gibi faktörler içeriyor.

Millerimiz bunun farkında olmasalar bile kazanılan 3 maçın da ilk setinin kaybedilmesi geri dönüşlerin takımı olduğumuzu gösteriyor.

İlk maçta Cem İlkel’in 2-0 geriye düşüp 3-2 yenmesi, ardından Marsel İlhan’ın 2-0 geriye düşüp 3-2 yenmesi ve bugün yine Marsel’in 1-0 geriye düşüp 3-1 maçı kazanması çok ilginç tesadüfler barındırıyor.

Marsel İlhan bugün rakibi Petros Chrysochos ile oynadığı mücadelenin ilk setini 5-7 kaybettikten sonra toparlanıp 2. seti 7-5 kazandı. Son iki seti ise 7-6,6-4 kazanan Marsel, Türk Milli Takımı’nı bir üst tura taşıyan isim oldu.

Davis Cup’ta Türk Milli Takımımız 2. turda 7-9 Nisan 2017 arasında İsveç-Tunus mücadelesinin galibi ile oynayacak..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir