Marin Cilic, John Isner’a Dayanamadı

Roma Açık çeyrek finalinde dünya 29 numarası John Isner ile karşılaşan dünya 8 numarası Marin Cilic 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti..

Roma’da düzenlenen 1000 puan ödüllü Roma Açık tenis turnuvasında sona yaklaşırken ilk yarı finalistler belli oldu.

Dünya 8 numarası ve bu senenin Istanbul Cup şampiyonu Marin Cilic, Amerika’nın en önemli tenisçilerinden biri olan John Isner’a yenildi ve çeyrek finalde Roma’ya veda etti.

Maçın ilk setini Tie-Break sonucu 7-6 kaybeden Cilic, ikinci seti 6-2 alarak ağırlığını koyduğunu gösterdi.

Ancak 3. sette iki tarafın da iyi servis atması üzerine set tekrar Tie-Break’e gitti. Tie-Break’te iyi servis atamayan Marin Cilic, John Isner’ın etkili servislerine de karşılık veremedi ve maçtan 2-1 yenik ayrıldı.

Çeyrek finalin bir diğer mücadelesinde ise dünya 6 numarası Milos Raonic, geleceğin 1 numarası olarak gösterilen Alexander Zverev’e 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti.

Günün son iki çeyrek final maçının ilkinde Rafael Nadal, Dominic Thiem ile karşı karşıya geliyor ve maçın ilk seti oynanıyor. Son çeyrek final mücadelesi ise Novak Djokovic ise Türkiye saati ile 22.00’da Juan Martin Del Potro ile karşılaşacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir