Kyrgios’a Para Cezası

Nick Kyrgios’a, sportmenlik dışı hareketi ve kortu terk etmesi nedeniyle 7500 pound ceza verildi. Ayrıca Kyrgios 16000 poundluk ödülü de kaybetti..

Her an patlamaya hazır karakteriyle dikkat çeken Kyrgios, geçen hafta Çin Açık’ta finale ulaşmayı başarmıştı. Şangay Masters ilk tur mücadelesinde ise Steve Johnson ile karşı karşıya gelen Kyrgios sinirlenip kortu terk etmişti.

İlk seti tie-break sonucu kaybeden 22 yaşındaki raket bu hareketi üzerine seyirciler tarafından tepki gördü ve yuhalandı.

Kyrgios’un turnuvada yer aldığı için kazanacağı olası ödül de genç raket iyi olmadığına ya da sakat olduğuna dair bir belge imzalamadığı için verilmedi.

Çiftler mücadelelerinden de çekilen Avustralyalı, Twitter üzerinden mazeretini sunduğu bir paylaşım yaptı. Daha sonra silinen paylaşımda Kyrgios midesinde bir rahatsızlık hissettiğini ve maçtan önce ısınmalarda da omzundan sakatlandığını söylemişti.

Kyrgios twitleri şöyleydi:

‘’Arkadaşlar, Şangay’daki ve televizyon başındaki izleyicilerden özür dilerim.’’

‘’Son 24 saatte midemden rahatsızlık geçiriyordum. Hazır olmayı denedim ama ilk sayıdan itibaren anlaşılacağı üzere bu rahatsızlıkla devamlı mücadele halindeydim.’’

‘’Omzum bugünkü ısınmada ağrımaya başladı. İlk seti kaybettikten sonra devam edebilecek kadar güçlü değildim çünkü son 24 saatte pek bir şey yiyememiştim.’’

‘’Dünkünün aksine bugün iyi bir uykudan sonra yarın çiftler maçıyla ilgili kararımı vereceğim. Pekin’de yakaladığım momentumu sürdürmek istiyorum. Bunu yapabileceğimden emin olmak için elimden gelen çabayı göstereceğim.’’

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir