Konta Miami’de Şampiyon – Maç Analizi

İngiliz tenisinin kadınlardaki 1 numarası Johanna Konta, eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki’yi Miami Açık finalinde set vermeden yenerek finale yükseldi..

İngiliz tenisi giderek yükselmeye devam ediyor. Önce erkeklerde Andy Murray muhteşem başarılara imza atarak dünya 1 numarası olmuştu. Şimdi de kadın tenisinde Johanna Konta o noktaya doğru ilerlemeye başladı.

Miami Açık’ın kadınlar için son gününde eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki ile karşılaşan Johanna Konta, rakibine tek bir set şansı bile tanımayarak şampiyonluğa uzandı.

BAŞA BAŞ BİR FİNAL

İki seti de Johanna Konta’nın kazanmasına karşın Caroline Wozniacki maçın genelinde başa baş şekilde mücadele etmeyi başardı.

Konta, maçta kazanılan toplam sayılarda 69’a karşılık 58 üstünlük kurdu. Bu rakamlar Konta’nın aslında çok da rahat bir maç oynamadığını gösterir nitelikteydi.

Bu maç sonrası WTA sıralaması da değişecek ve değişen WTA dünya tenis sıralamalarını ve erkeklerde dünya ATP sıralamalarını ”Teniscimde.com”da güncel bir şekilde bulabileceksiniz.

Miami Açık’ta tek kalan mücadele ise; 2 Mart Pazar(Bugün) saat 20.00’da oynanacak Roger Federer-Rafael Nadal erkekler finali..

–Johanna Konta-Caroline Wozniacki Finali Maç Özeti–

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?